Regióny Košice

Traja mladíci okradli na stanici muža! Dvaja z nich boli neplnoletí

Ilustračná foto. Zdroj: FB / Polícia SR - Trnavský kraj

KOŠICE. Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva PZ v Košiciach obvinil zo zločinu lúpeže spáchaného formou spolupáchateľstva troch mladíkov. Dvaja z nich boli neplnoletí.  

 

Podľa doterajšieho vyšetrovania v piatok v skorých ranných hodinách lúpežne prepadli 18-ročného muža z okresu Sabinov pred budovou železničnej stanice v Košiciach. Obvinení opakovane od mladíka pýtali peniaze.

“Trio bolo neodbytné a tak im povedal, že volá políciu. Obvinení začali mladíka ťahať, keď chcel ísť do vestibulu stanice. Počas ťahanice a zápasenia mu ukradli peňaženku s vyše 50 eurami a mobilný telefón. Potom z miesta utiekli. Po chvíli sa vrátili, odovzdali peňaženku a opäť utiekli. Peňaženka však bola prázdna, bez peňazí. Poškodenému mladíkovi spôsobili škodu približne 350 eur,” informovala košická krajská policajná hovorkyňa Jana Mésarová.

Chytili ich pred plavárňou

Privolaní policajti oddelenia železničnej polície prepátrali stanicu a okolie. Troch podozrivých, ktorí zodpovedali popisu, spozorovali pred plavárňou na Rooseweltovej ulici. Dvaja Košičania a jeden Novozámčan sa k činu priznali a policajtom dobrovoľne vydali ukradnuté veci. Policajti všetkých troch obmedzili na osobnej slobode a následne eskortovali na policajnú stanicu.

Po vykonaní potrebných úkonov boli umiestnení do cely policajného zaistenia s podnetom na ich väzobné stíhanie. “Za tento čin hrozí páchateľovi trest odňatia slobody na tri až osem rokov, mladistvým sa trestná sadzba znižuje na polovicu. Najstarší z obvinených je stíhaný väzobne,” doplnila Mésarová.