Regióny Košice

Tragická nehoda na horskom priechode Soroška. Aktér z miesta činu ušiel

Tragická nehoda pri obci Jabloňov nad Turňou. Zdroj: FB PZ KE

JSBLONOV NAD TURŇOU – K tragickej dopravnej nehode došlo v sobotu večer na horskom priechode Soroška v katastri obce Jablonov nad Turňou v okrese Rožňava. Zrážku dvoch osobných vozidiel neprežil 55-ročný vodič jedného z nich, ťažké zranenia pri nej utrpeli jeho dvaja spolujazdci.

 

Ako informovala hovorkyňa košického krajského policajného riaditeľstva Lenka Ivanová, vodič, ktorý podľa výsledkov doterajšieho vyšetrovania nehodu spôsobil, z miesta ušiel. “Podľa doterajších zistení doposiaľ nestotožnený vodič viedol včera krátko po 18.00 h osobné motorové vozidlo značky Citroën Xsara Picasso po štátnej ceste I/16 v smere z Košíc do Rožňavy, avšak v tiahlej ľavotočivej zákrute na horskom priechode Soroška z doposiaľ nezistených príčin prešiel do protismeru, kde pravou prednou časťou vozidla narazil do ľavej prednej časti protiidúceho osobného motorového vozidla značky Ford Focus, ktoré šlo v smere z Rožňavy do Košíc,” priblížila.

Galéria
Tragická nehoda pri obci Jabloňov nad Turňou. Zdroj: FB PZ KE
Tragická nehoda pri obci Jabloňov nad Turňou. Zdroj: FB PZ KE
Tragická nehoda pri obci Jabloňov nad Turňou. Zdroj: FB PZ KE
navigate_before
navigate_next

Okrem vodiča vozidla Ford, ktorý utŕženým zraneniam na mieste podľahol, utrpeli jeho 46-ročná spolujazdkyňa a 19-ročný spolujazdec zranenia s predpokladaným časom liečenia a práceneschopnosti viac ako 42 dní. Viac ako sedem dní sa zo zranení bude liečiť 18-ročná spolujazdkyňa. Prítomnosť alkoholu alebo iných omamných a psychotropných látok u nebohého vodiča zistí nariadená pitva. “Vec po zadokumentovaní za prítomnosti znalca z odboru cestná doprava prevzal vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Rožňave, ktorý začal trestné stíhanie za trestný čin usmrtenia a trestný čin ublíženia na zdraví,” doplnila Ivanová. Okolnosti, ako aj presnú príčinu dopravnej nehody budú ďalej vyšetrovať rožňavskí dopravní policajti.