Regióny Košice Rožňava

TRAGICKÁ NEHODA Auto vletelo pod nákladiak! Vodič zrážku neprežil

Zdroj: KR PZ KE

GEMERSKÁ PANICA – Tragická dopravná nehoda v okrese Rožňava si vyžiadala jeden ľudský život. V pondelok podvečer  došlo na ceste pri obci Gemerská Panica v Rožňavskom okrese k čelnej zrážke dvoch vozidiel.

 

“Podľa doterajších zistení polície viedol 37-ročný vodič (občan Poľska), v smere od Rožňavy na Rimavskú Sobotu, motorové vozidlo Renault Trafic. Za doposiaľ nezistených okolností prešiel s vozidlom do protismernej časti vozovky, kde v tom čase oproti prichádzalo nákladné vozidlo značky Scania, ktoré viedol 41-ročný Rožňavčan. Došlo k ich vzájomnej čelnej zrážke. Žiaľ, vodič osobného vozidla utrpel zranenia nezlučiteľné so životom,” informovala košická krajská policajná hovorkyňa Jana Mésarová.

Začali trestné stíhanie

U vodiča vozidla Scania požitie alkoholu zistené nebolo, u nebohého vodiča bude táto skutočnosť zisťovaná pri pitve. Pri dopravnej nehode vznikla škoda predbežne vyčíslená na 54 000 eur. Polícia miesto udalosti dôkladne zadokumentovala.

Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva policajného zboru v Rožňave v tejto súvislosti začal trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia.

Presná príčina dopravnej nehody, miera zavinenia jej účastníkov a bližšie okolnosti sú predmetom ďalšieho vyšetrovania aj za účasti znalca z odboru cestnej dopravy, ktorý bol na mieste udalosti.