Regióny Košice Rožňava Top

To nevymyslíš, to je život. Policajti počas piatkovej služby neverili vlastným očiam

Ilustračná foto. Zdroj: Glob.sk / Peter Korček

KOŠICE – Jedno auto, traja vodiči a policajná hliadka. Situáciu ako z amerického filmu zažili v piatok večer muži zákona na východe Slovenska. Trikrát po sebe zastavili to isté vozidlo, za každým však za volantom sedel niekto iný.

 

Príbeh, na aký len tak nenarazíte, sa začal vo chvíli, keď hliadka zastavila motorové vozidlo značky Ford idúce po miestnej komunikácii v Rožňave. To viedol 33-ročný muž z okresu Rožňava. „Z dôvodu spáchania dopravného priestupku bol zastavený a podrobený dychovej skúške s výsledkom 1,11 mg/l, čo je po prepočte 2,31 promile,“ uviedli.

Na pohľad štandardná a ničím zvláštna situácia však nabrala po krátkej chvíli na obrátkach. Už o 35 minút policajti v Rožňave znova zistili priestupok a znova sa ho dopustil vodič spomínaného auta. Tentokrát však už šoféroval 23-ročný muž, pochádzajúci z tej istej obce v okrese Rožňava. Mladík ale nemal vodičské oprávnenie. Podľa polície mu bol rozhodnutím Okresného dopravného inšpektorátu v Rožňave uložený zákaz viesť motorové vozidlá.

Tým sa však piatkový príbeh Fordu ešte nekončil. O pol hodinu ho totiž zastavili znova. A za volantom opäť sedela nová tvár. „Muži zákona nechceli veriť vlastným očiam, keď po 30 minútach sa vodič toho istého vozidla dopustil dopravného priestupku v smere od centra mesta na obec Betliar. Vozidlo znova zastavili a 27-ročného vodiča podrobili dychovej skúške s výsledkom 1,01 mg/l, čo je po prepočte 2,10 promile,“ uviedla polícia.

Po týchto troch príhodách už polícia žiadne ďalšie zastavenie vozidla so štvrtým vodičom za volantom neuvádza. Predošlí traja šoféri však na piatkoví večer nebudú spomínať v dobrom. Všetci totiž skončili v celách policajného zaistenia. „Poverený príslušník v uvedených prípadoch vzniesol dvom osobám obvinenie z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky a jednej osobe z prečinu marenia výkonu úradného rozhodnutia,“ dodala polícia.