Regióny Košice

Testami v Košiciach vylúčili koronavírus u pacientky, ktorá prišla z Číny

Zdroj: TASR / František Iván

KOŠICE – Koronavírus u pacientky v Košiciach, ktorá prišla z Číny a objavili sa u nej virotické príznaky, vylúčili. TASR o tom informovala hovorkyňa Univerzitnej nemocnice Louisa Pasteura (UNLP) Košice Ivana Vaněková.

 

Spresnila, že mladú pacientku prijali na klinike infektológie a cestovnej medicíny 21. januára. „Uviedla, že bola v zahraničí v meste Wu-chan. Po celý čas bola v stabilizovanom stave, izolovaná a bol jej potvrdený vírus chrípky typu B, na ktorý bola liečená,“ spresnila Vaněková v tým, že vzhľadom na cestovateľskú anamnézu boli jej vzorky odoslané na vyšetrenie koronavírusu. „Testy tento vírus vylúčili. Jej klinické príznaky sú už negatívne, včera (27. 1.) bola prepustená do domácej liečby,“ dodala.

Ak sa človek vráti z cesty v postihnutej oblasti a nemá zdravotné ťažkosti, podľa jej slov nie je potrebné žiadne preventívne vyšetrenie. „Ak však zdravotné ťažkosti má, mal by ísť najskôr za svojím praktickým lekárom, ktorý posúdi zdravotný stav, a v prípade podozrenia pošle pacienta na infektologické pracovisko,“  pripomenula.