Regióny Košice

TEHOTNÚ 17- ročnú dievčinu našli dobodanú! Zrejme ju ZABIL jej žiarlivý priateľ: Čo predchádzalo TRAGÉDII?

Nôž, ktorým vraždil páchateľ. Zdroj: FB/Polícia SR-Košický kraj

KROMPACHY – Obrovská tragédia sa odohrala na Spiši, v Krompachoch. Svoju 17-ročnú tehotnú družku zrejme zabil 19-ročný mladík. Mal ju bodnúť nožom a dobiť palicou. Informovala o tom TV Markíza. Vražednú zbraň pomohli nájsť susedia a zadržali aj útočníka. Okamžite zavolali políciu, ktorá ho odviezla rovno do cely.

 

„Prišiel som za ním do domu, on ju už bil s nejakou palicou, chytil som ho, ale on sa mi vytrhol a utiekol. Keď som vošiel do izby, vedel som, že už je koniec,“ povedal pre televíziu sused Gustáv Dunka.

Susedia Marcelu oplakávali, veď už šesť mesiacov nosila pod srdcom dievčatko. Otec obete bol napodiv pokojný. Tvrdil, že priateľa svojej dcéry mal rád. Nevie si predstaviť, aký skrat v ňom nastal,. „Bol žiarlivý, ona sa nemohla s nikým rozprávať,“ hovorí o možnom dôvode.

Keď do izby dobehli Marceline sestry, pomoci jej už nebolo. Útočník sa pokúsil ujsť, cestou odhodil aj nôž a dokonca sa stihol aj prezliecť. Zadržali ho však neďaleko od miesta činu.

„Želám mu, aby v base zomrel. Tak ako moja sestra,“ vyslovila želanie sestra nebohej.

Tragédii vraj predchádzala hádka aj bitka. Najprv všetci svorne pili a potom sa to zvrhlo.

„Keď to urobil, nech si to odpyká. Ale aj ona bola vinovatá,“ dodal otec.

„Vyšetrovateľ začal trestné stíhanie pre obzvlášť závažný zločin vraždy,“ povedala  košická krajská policajná hovorkyňa Jana Mésarová.