Regióny Košice

TAKMER IM TO VYŠLO: Migrantov zadržali policajti len pár metrov za hranicami

V piatok pri Rusovciach zadržala 11 migrantov v osobnom vozidle.
Ilustračná foto. Zdroj: FB / Polícia SR - Bratislavský kraj

SOBRANCE – Nelegálnych migrantov zadržali hraničiari pár metrov za hranicou. Troch cudzincov bez cestovných dokladov zadržali v uplynulých dňoch hraničiari neďaleko ukrajinsko-slovenskej hranice po tom, čo ich vstup na územie Slovenska mimo hraničné priechody zaznamenali monitorovacie kamery.

 

Ako informovala hovorkyňa Riaditeľstva hraničnej a cudzineckej polície Sobrance Agnesa Kopernická, išlo o dvoch Alžírčanov a jedného Kazacha. Policajti ich zaistili v okrese Sobrance neďaleko hranice. Dve neznáme osoby prekračujúce schengenskú hranicu nasnímali monitorovacie kamery v utorok 16. novembra vo večerných hodinách. “Krátko po incidente kontrolovali policajti so služobným psom v blízkosti vonkajšej hranice, približne 300 metrov od hranice v katastrálnom území obce Záhor, dvoch štátnych príslušníkov Alžírska bez cestovných dokladov,” priblížila Kopernická. Kazacha zadržali hraniční policajti v stredu 17. novembra približne 120 metrov od štátnej hranice v katastrálnom území obce Nižné Nemecké.

“Policajti vydali predvedeným cudzincom rozhodnutie o administratívnom vyhostení s uloženým zákazom vstupu na územie SR a všetkých členských štátov EÚ na dobu troch rokov,” doplnila hovorkyňa s tým, že všetkých troch zadržaných cudzincov odovzdali hraničiari v piatok 19. novembra príslušníkom Štátnej pohraničnej služby Ukrajiny.