Regióny Košice Top

Starosta košickej mestskej časti KVP opätovne „chytil“ koronavírus: „ Je to nepríjemný pocit.“

Ladislav Lorinc. Zdroj: Zoznam.sk / Miro Vacula

KOŠICE – Starosta košickej mestskej časti KVP Ladislav Lorinc je opäť v karanténe a opäť kvôli ochoreniu COVID – 19. Ako informuje na svojom súkromnom FB profile, vírus „chytil“ už druhýkrát.

 

Starosta bol ešte koncom minulého týždňa v kontakte s pozitívnou osobou. „Všetci sme pritom mali negatívne Ag testy z daného dňa. Na druhý deň však prišli príznaky u jedného človeka,“ vysvetľuje. Z bezpečnostných dôvodov sa objednal na PCR test a v piatok mu prišiel výsledok: „Oblial ma studený pot. Som pozitívny.“

Mal veľa protilátok

Ladislav Lorinc patrí medzi tých, ktorí sa nakazili opakovane. „COVID-19 som prekonal koncom októbra 2020 a mal som stredne ťažký priebeh, našťastie bez hospitalizácie. Dostal som sa z toho. Ja som mal v decembri namerané obrovské množstvo protilátok. Doktor povedal, že toľko protilátok u pacienta ešte nenameral a myslel som si, že už to bude “fajn”. Žiaľ, mýlil som sa,” uviedol.

Ako nám starosta osobne povedal, druhý priebeh ochorenia je našťastie ľahší ako ten prvý. „Zjavne protilátky pomáhajú, ale ten pocit, že vírus som chytil druhýkrát, je veľmi nepríjemný,“ tvrdí.

Ako dodáva, i jeho príklad ukazuje, že ešte treba byť opatrný. „Nevzdávajme sa a nepoľavujme. Ešte pár mesiacov potrebujeme zabojovať a hlavne sa potrebujeme očkovať. Akonáhle cítite nejaké príznaky, nezľahčujte to a izolujte sa,“ uzavrel.