Regióny Košice

Spoločnosť Ryanair bude lietať z Košíc do Prahy. Rúška budú povinné počas celého letu

Zdroj: TASR / AP

KOŠICE – Letecká spoločnosť Ryanair otvára z Košíc ďalšie letecké spojenie, od 3. augusta bude lietať na linke Košice – Praha. Lety bude prevádzkovať dvakrát týždenne vždy v pondelok a v piatok. Za košické letisko o tom TASR informoval Tomáš Jančuš.

 

Odlety z Prahy budú tieto najväčšie európske nízkonákladové aerolínie realizovať o 12.35 h s príletom do Košíc o 13.55 h. Následne sú odlety z Košíc plánované o 14.20 h s príletom do Prahy o 15.35 h. Na linke bude nasadzované lietadlo typu Boeing 737-800 s kapacitou 189 sedadiel. „Sme veľmi radi, že naše neustále obchodné aktivity priniesli ovocie aj vo veľmi ťažkých časoch súvisiacich s následkami pandémie. To, že už o niekoľko týždňov spoločnosť Ryanair začne lietať na linke Košice – Praha je skvelou správou pre množstvo slovenských občanov, ktorí študujú či pracujú v českej metropole a doteraz na dochádzanie z Košíc využívali železničné či autobusové linky,“ povedal výkonný riaditeľ a predseda predstavenstva letiska Košice Michael Tmej. Podľa neho sa Košice a celé východné Slovensko s touto nízkonákladovou linkou zároveň stávajú dostupnejšou a atraktívnejšou destináciou pre českých turistov.

Ako Jančuš informoval, počas leta sa očakáva, že Ryanair opätovne sprevádzkuje spojenie do Londýna, keďže letenky na linku Košice – Londýn Stansted sú v predaji. „Konkrétny termín bude závislý aj od rozhodnutí vlády SR v súvislosti s povolením letov z Veľkej Británie na územie SR,“ spresnil. V súvislosti s tohtoročnou letnou charterovou sezónou zatiaľ predpokladá, že na dovolenky z Košíc sa bude lietať do prímorských destinácií v Bulharsku, Grécku a na Cypre s leteckými spoločnosťami Smartwings a Bulgaria Air. Možnosti letov do iných krajín záležia na vládnych rozhodnutiach. Tie, ako aj rozhodnutia jednotlivých spoločností, podľa neho ovplyvnia obnovenie ostatných leteckých spojení. Po tom, ako došlo k uvoľneniu opatrení prijatých na zabránenie šírenia ochorenia COVID-19, už do Košíc lietajú České Aerolínie a Austrian Airlines.

Pripomenul, že pre všetky letecké spoločnosti platia všeobecne platné pravidlá nosenia rúšok počas celej doby letu, dodržiavanie hygieny rúk a odstupov. Jančuš odporúča sledovať podmienky uverejnené na webových stránkach jednotlivých leteckých spoločností a košického letiska.