Regióny Košice Spišská Nová Ves

Spišská Nová Ves zriadila pre ľudí bez domova dočasné ubytovanie

Ilustračná fotografia, Zdroj: Glob.sk / Peter Korček

SPIŠSKÁ NOVÁ VES – Mesto Spišská Nová Ves počas týchto mrazivých dní podáva pomocnú roku ľudom bez domova. Radnica zriadila pre tunajších bezdomovcov, ktorí odmietajú ubytovanie v mestskom zariadení Dom humanity Nádej, dočasné ubytovanie. TASR o tom informovala pracovníčka pre styk s médiami Edita Gondová.

 

Útočisko pred tuhými mrazmi tak môžu ľudia bez domova nájsť v objekte bývalého štátneho archívu na Letnej ulici 67, kde majú od štvrtka (11. 2.) k dispozícii nocľah. Mesto zabezpečilo vykurovanie priestorov pomocou ohrievačov, vybavenie ôsmimi lôžkami a zároveň jedlo a teplý nápoj. „Okrem prístrešku počas týchto mrazivých dní budú mať zabezpečený každý deň čaj a výdaj teplej hustej polievky. Rovnako im bude poskytnuté aj zimné oblečenie a deky,“ uviedol primátor mesta Pavol Bečarik.

Ako ozrejmila Gondová, samospráva v spolupráci so Spišskou katolíckou charitou zároveň ponúka pre dôchodcov donášku obedov. Túto službu môžu využiť sedem dní v týždni, teda aj počas víkendov. Rozvoz bude zabezpečený prostredníctvom mestského sociálneho podniku MEPOS. Záujem je potrebné nahlásiť na telefónnom čísle 0905 846 758.