Regióny Košice Spišská Nová Ves Top

SMUTNÁ SPRÁVA Zomrel dlhoročný člen strany SMER: Podarilo sa mu získať významné OCENENIE

Ilustračné foto. ZDROJ: archív zoznam.sk

SPIŠSKÁ NOVÁ VES – Smutná správa zasiahla politickú scénu, pretože ju opustil dlhoročný člen strany SMER – SD Jozef Para. Jozef Para dlhé roky pôsobil v školstve a venoval sa práci so žiakmi. Neskôr sa stal dokonca aj riaditeľom. Okrem politiky a školstva sa aktívne zaujímal aj o športové dianie vo svojom  meste. Za svoje aktivity získal aj ocenenie.

Na svoju poslednú cestu sa vo štvrtok 01. júna 2023 navždy pobral dlhoročný člen strany SMER – SD, Jozef Para, ktorý zomrel vo veku 81 rokov. Počas svojho života sa zaujímal o dianie vo svojom meste, a to nielen ako politik.

Jozef Para bol niekoľkoročným členom Okresnej rada strany SMER – slovenská sociálna demokracia so sídlom v Spišskej Novej Vsi.  Okrem politiky malo v jeho živote dôležité zastúpenie aj školstvo. Väčšinu svojho profesijného života venoval práci v školskom prostredí. Stal sa aj dlhoročným riaditeľom jednej zo základných škôl v Spišskej Novej Vsi.

Jeho politické smerovanie nezahŕňalo len pôsobenie v strane SMER – SD, ale pôsobil aj ako poslanec Mestského zastupiteľstva. Dokonca bol aj aktívnym športovým funkcionárom. Za svoje aktivity získal v roku 2021 ocenenie Cena mesta Spišská Nová Ves. Ocenenie mu bolo udelené za rozvoj výchovno-vzdelávacej činnosti a za veľké zásluhy pri rozvoji športu v meste Spišská Nová Ves.

Jeho blízky sa s ním budú môcť poslednýkrát rozlúčiť v pondelok 5. júna 2023 v Spišskej Novej Vsi.