Regióny Košice Top

Situácia je vážna. V Košiciach pristavili chladiaci príves pre telá zosnulých

Zdroj: TASR / František Iván

KOŠICE – Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou (ÚDZS) zabezpečil v Košiciach chladiaci príves pre telá zosnulých. Pristavil ho k svojmu pracovisku súdneho lekárstva a patologickej anatómie (SLaPA) na Ipeľskej ulici, ktoré je kapacitne vyťažené. Pre TASR to za ÚDZS uviedla Erika Kováčiková s tým, že na iných svojich pracoviskách k takémuto kroku zatiaľ nepristúpili.

 

„SLaPA pracovisko v Košiciach má priestory pre chladenie približne 15 tiel. ÚDZS bol preto nútený od 12. februára pristaviť chladiaci náves k SLaPA pracovisku v Košiciach, ktorého kapacita je približne 50 tiel,“ povedala.

Kováčiková pripomenula, že ÚDZS prevádzkuje pracoviská SLaPA v ôsmich mestách na Slovensku. Tri pracoviská sú v Bratislave a po jednom v mestách Nitra, Banská Bystrica, Žilina, Martin, Poprad, Košice a Prešov. Všetky sú podľa nej v súčasnej dobe kapacitne vyťažené na maximum. „Nápor pacientov zomretých v súvislosti s infekciou SARS-CoV-2 neustále narastá, ide o viac ako 120 pacientov denne,“ skonštatovala.