Regióny Košice Pezinok Domáce Kežmarok Top

Sériový vrah sa priznal k BRUTÁLNYM VRAŽDÁM, ktoré mátali Slovensko: Jeho EXPARTNERKA PREHOVORILA!

Obvinený Ján Románek mal podľa policajtov v roku 2015 zastreliť 24-ročného pumpára Erika vo Veľkej Lomnici. Zdroj: TV Markíza/FB

PEZINOK/KEŽMAROK – Stačil jeden skratový čin, zdanlivo obyčajného muža z dedinky Vojňany, aby vyplávalo na povrch desivé tajomstvo. Nevyriešené najbrutálnejšie vraždy na východnom Slovensku posledného desaťročia, zrazu ožili. Poprava mladého pumpára Erika (24†) vo Veľkej Lomnici, starčeka Jozefa Lazára(77†), ktorého telo našli rozstrieľané v levočských lesoch, či pokus o brutálnu vraždu snúbencov na ceste pri Holumnici, policajtov mátali dlhé roky. Po streľbe na hliadku v Liptovskom Hrádku sa im všetky tieto prípady stretli v jednom bode. Spájali sa totiž iba s jedným človekom, a to s Jánom Románkom (38), z malej obce Vojňany. V pondelok, 12. septembra, sa za všetky vraždy a pokusy o ne postavil pred spravodlivosť. Svoju vinu konečne priznal. 

 

Nenápadného 37-ročného Jána Románka z obce Vojňany obvinili ešte v októbri 2021 z dvoch vrážd a jedného pokusu o vraždu, ktoré policajti nevedeli objasniť viac ako 6 rokov. Vraždy  nespájal žiaden motív, nebola v nich žiadna spojitosť, preto boli dlhé roky vyšetrovatelia v slepej uličke. Až po nepremyslenom konaní Jána, kedy v júni tohto roka spustil paľbu na policajnú hliadku v Liptovskom Hrádku, ktorá ho chcela skontrolovať.

 

Práve v tento deň sa otvorila “Pandorina skrinka” s tajomstvami, z ktorých naskakujú zimomriavky. Jána Románka, po streľbe na policajtov, obvinili z ohavných činov, ktoré mátali policajtov dlhé roky. “Za viaceré staršie vraždy na východe Slovenska vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry a vyšetrovatelia krajskej kriminálky v Prešove obvinili Kežmarčana, Jána R.,” prezradili ešte v roku 2021 muži zákona. Prípad muža obvineného ako sériového vraha už vyšetrovali elitní policajti NAKA. “Páchateľovi za všetky skutky, v prípade dokázania viny, hrozí doživotný trest odňatia slobody,” uviedli už  vtedy muži zákona.

PÁTRANIE PO VRAHOVI trvalo dlhých šesť rokov: TOTO JE TVÁR muža obvineného z popravy pumpára Erika!

Vražda pumpára

Prvý prípad, ktorý policajti pripisujú Jánovi Románkovi, je z roku 2015, keď podľa vyšetrovateľa zabil svoju údajne prvú obeť, a to zamestnanca čerpacej stanice vo Veľkej Lomnici. Išlo o mladého Erika (24†), ktorého koncom januára 2015 našli zastreleného na čerpacej stanici. Zamaskovaný muž vošiel do predajne, zbraňou namieril na bezbranného pumpára a dvoma výstrelmi ho zasiahol priamo do hrude. Postreleného muža našiel zákazník, ktorý neskôr prišiel na pumpu. Erikovi však už nevedel pomôcť. V kritickom stave ho previezli do popradskej nemocnice, kde zraneniam podľahol.