Regióny Košice Rožňava

Rožňavská nemocnica eviduje akútny nedostatok krvi všetkých krvných skupín

Zdroj: Glob.sk / Peter Korček

ROŽŇAVA – V rožňavskej nemocnici evidujú akútny nedostatok krvi, zdravotnícke zariadenie vyzýva ľudí, aby napriek pandémii nového koronavírusu prišli darovať krv. Nemocnica ubezpečuje, že zaistí maximálnu bezpečnosť darcov i zamestnancov, pred odberom tiež ponúka možnosť pretestovania antigénovými testami. TASR o tom informovala komunikačná špecialistka siete nemocníc Svet zdravia Jana Fedáková.

 

„Aktuálne máme v Nemocnici Svet zdravia Rožňava akútny nedostatok krvi všetkých krvných skupín. Napriek pandémii sú v nemocnici pacienti, ktorí nutne potrebujú krv k svojej liečbe, ako napríklad onkologickí pacienti, pacienti po úrazoch alebo mamičky pri komplikovaných pôrodoch,“ vysvetlila Fedáková.

Na zabezpečenie maximálnej bezpečnosti darcov aj personálu sú na odbery krvi vyčlenené konkrétne dni, v prípade rožňavskej nemocnice je to utorok a piatok. Nemocnica prosí darcov, aby sa v prípade záujmu objednali telefonicky na číslach 058/7771 344 a 0908 974 792 a na odber sa dostavili v presne dohodnutý čas.