Regióny Košice

Reorganizácia dopravy v Košiciach. Dva týždne nebudú v meste jazdiť električky

električka, Košice, prepravca
Na košickom sídlisku Nad jazerom bude dva týždne výluka električiek. Zdroj: TASR Milan Kapusta

KOŠICE – Výluka električiek na košickom sídlisku Nad jazerom sa začína v stredu a potrvá do 31. augusta. Dôvodom sú stavebné úpravy na električkovom priecestí Galaktická a v obratisku Važecká. Informoval o tom Dopravný podnik mesta Košice (DPMK).

 

Práce ovplyvnia električkovú dopravu na šiestich linkách. “Informujeme cestujúcu verejnosť, že počas doby trvania výluky budú premávať električkové linky 1, 3, 4, 7, 9 a R2 na upravených trasách. V úseku Važecká – VSS, križovatka bude každých desať minút premávať náhradná električková linka X, ktorú v špičkách pracovných dní doplní aj náhradná autobusová linka X, spolu tak vytvoria päťminútový interval,” uviedla hovorkyňa Dopravného podniku mesta Košice Vladimíra Bujňáková. Náhradná električková linka X má konečnú zastávku VSS, križovatka pod mostom VSS. Linka zastaví na dočasnom nástupišti – dočasná zastávka na koľaji v smere zo sídliska Nad jazerom.

Náhradná autobusová linka X premáva v úseku VSS, križovatka – Levočská –Dneperská – Ladožská – Rovníková – Važecká a späť. Linka zastavuje prednostne na električkových zastávkach v smere na VSS, križovatku a v opačnom smere na dočasných zastávkach na vnútrosídliskovej komunikácii. “Pod mostom VSS je výstupnou zastávkou stanovište linky 12 smer Podhradová, nástupnou zastávkou je stanovište linky 54 smer Ťahanovce,” informoval dopravný podnik.