Regióny Košice Rožňava

Primátor Dobšinej predstavil priority mesta. Niektoré dokončuju z predchádzajúceho obdobia

Zdroj: dobsina.sk

DOBŠINÁ – Dostavba materskej škôlky, rekonštrukcia komunikácií či bytová výstavba. To sú podľa slov primátora Jána Slováka priority mesta Dobšiná v okrese Rožňava na aktuálny rok.

 

„V prvom rade by sme radi dokončili akcie, ktoré sa začali predchádzajúce volebné obdobie. To je dokončenie a skolaudovanie novej materskej škôlky a máme pripravený aj projekt na výmenu krytu vozovky na dvoch uliciach v meste v celkovej dĺžke dva kilometre. Staviame tiež 20 bytov, ktoré by mali byť hotové koncom roka,“ konkretizoval Slovák s tým, že určené budú pre mladé rodiny, ale aj iných záujemcov.

Samospráva sa okrem toho bude podľa neho venovať i ďalším menším či väčším projektom. „Máme pred sebou napríklad rekonštrukciu kultúrneho domu, na ktorý už máme schválený nenávratný finančný príspevok vo výške viac ako 600.000 eur,“ priblížil primátor. Mesto má podaný projekt aj na rekonštrukciu budovy, v ktorej vznikne centrum integrovanej zdravotnej starostlivosti. „Situácia s lekármi je v našom meste dlhodobo zlá. Dovolím si povedať, že teraz sa konečne zlepší, keďže už máme zazmluvnených nejakých nových lekárov,“ prezradil Slovák.

V rámci odpadového hospodárstva začne samospráva v celej Dobšinej budovať polopodzemné kontajnery, na čo už mesto podľa primátora má financie. „Tým by sa mala vo veľkej miere zlepšiť separácia a je to zároveň aj úsporné riešenie, keďže v konečnom dôsledku by sa nám mali zvyšovať peniaze,“ podotkol Slovák. Mesto sa podľa jeho slov bude snažiť zapojiť aj do ďalších výziev a grantov. „Sledujeme to, máme na to pracovníkov, ktorí sa tomu venujú, a snažíme sa zapájať do všetkého, čo má hlavu a pätu,“ dodal primátor.