Regióny Košice Top

POZOR! NEBEZPEČNÁ OSOBA Ak ste videli tohto mladíka, IHNEĎ VOLAJTE POLICAJTOV!

Kornel Horváth je trestne stíhaný z viacerých skutkov. Zdroj: KR PZ KE

KOŠICE – Policajti pátrajú po 19-ročnom Kornelovi Horváthovi z obce Seňa (okr. Košice okolie), ktorý je trestne stíhaný pre viacero skutkov. Okrem iného aj z nebezpečného vyhrážania sa a lúpeže.

 

Policajti po obvinenom mladom mužovi vyhlásili pátranie z dôvodu, že  si nepreberá poštu zasielanú orgánmi činnými v trestnom konaní a jeho účasť na vykonaní ďalších procesných úkonov je nevyhnutná, úmyselne sa skrýva, nakoľko vie, že sa voči nemu vedie trestné konanie a v súčasnosti sa zdržiava na neznámom mieste.

“Polícia po dôkladnom zadokumentovaní skutkov, vykonaní potrebných úkonov, zabezpečení a vyhodnotení relevantných dôkazov vzniesla obvinenie 19-ročnému mladíkovi z okr. Košice okolie pre viacero skutkov. Mladý muž čelí obvineniu z trestného činu lúpeže, nebezpečného vyhrážania v súbehu s krádežou  a v dvoch prípadoch čelí obvineniu z krádeže vecí z motorových vozidiel,” informuje policajná krajská hovorkyňa Jana Mésarová.

Poverený príslušník OO PZ Čaňa vzniesol obvinenie 19-ročnému mladíkovi pre prečin nebezpečného vyhrážania v súbehu s prečinom krádeže. Ku skutku došlo koncom septembra tohto roka v obci Seňa v okrese Košice okolie, kedy podľa doterajšieho vyšetrovania počas vystupovania z taxíka začal prehľadávať tašku položenú na spolujazdcovom sedadle, ktorá patria vodičovi. Na to vodič vystúpil z auta.

Vyhrážal sa zabitím

Obvinený mladík naňho namieril plynovú zbraň so slovami „zabijem Ťa“. Duchaprítomný vodič mu zbraň z ruky vykopol. Obvinený vzal „nohy na plecia“  a z miesta ušiel. Samozrejme bez zaplatenia za odvoz, no s „darčekom“ vo vrecku. Počas jazdy si totiž z tašky v taxíku „potiahol“ dve škatuľky cigariet. Poškodenému mužovi, u ktorého vzbudil dôvodnú obavu o svoj život a zdravie, nezaplatením za odvoz a krádežou vecí spôsobil škodu 34 eur. Udalosť sa zaobišla bez zranení.

“Obvinený sa tiež dopustil priestupku proti verejnému poriadku pred mesiacom. V uvedenej obci vystrelil z plynovej zbrane do vzduchu na mieste verejnosti prístupnom. Policajti OO PZ Čaňa plynovú zbraň zaistili a vo veci vykonali objasňovanie. Priestupok už rieši príslušný správny orgán, okresný úrad Košice okolie, kde bol spis zaslaný na prejednanie,” ďalej hovorí hovorkyňa polície.

Vlámal sa aj do áut

Ulakomil sa aj na peniaze z vozidiel. Obvinený mladík podľa doterajšieho vyšetrovania koncom septembra tohto roku v obci Seňa mal ukradnúť z neuzamknutého osobného motorového vozidla zn. Škoda Octavia mobilný telefón a 30 eur.  Poškodenému majiteľovi krádežou vecí spôsobil škodu takmer 300 eur.  O mesiac neskôr, koncom októbra tohto roku,  mal ukradnúť 40 eur z peňaženky, ktorá sa nachádzala v neuzamknutom vozidle zn. Mercedes.

Týchto skutkov sa dopustil aj napriek tomu, že ho pred rokom za obdobný čin riešili v blokovom konaní policajti OO PZ Košice Staré mesto.

Policajti sa obracajú na verejnosť a žiadajú o pomoc pri pátraní po hľadanom 19-ročnom Kornelovi. “Akékoľvek informácie o hľadanej osobe môžu občania oznámiť na ktoromkoľvek útvare PZ, telefonicky na známom telefónnom čísle 158, alebo prostredníctvom facebookovej stránky,” dodáva Mesárová.