Polícia pre kontroly na alkohol uzavrela ráno Krompachy a Čiernu nad Tisou

KROMPACHY – Dopravnobezpečnostná policajná akcia zameraná na alkohol sa v pondelok od skorých ranných hodín konala v mestách Krompachy v okrese Spišská Nová Ves a Čierna nad Tisou v okrese Trebišov. V rámci akcie ostali na dve hodiny úplne uzavreté obe mestá. „Policajti obsadili každý vjazd a výjazd a každý jeden vodič bol podrobený dychovej skúške,“ uviedla košická krajská policajná hovorkyňa Jana Mésarová.

Išlo o súčasť štvorhodinovej celokrajskej osobitnej kontroly prioritne zameranej na dodržiavanie zákazu požitia alkoholu a iných návykových látok u vodičov motorových a nemotorových vozidiel. „Policajti len počas prvých dvoch hodín trvania akcie odhalili v meste Krompachy a Čierna nad Tisou až 13 ‚previnilcov‘, a to deväť vodičov motorových vozidiel a štyroch cyklistov, u ktorých bol pozitívny výsledok dychovej skúšky, a to aj napriek tomu, že takmer dennodenne vodičov upozorňujeme na to, že v kontrolách nepoľavíme a budeme v nich pokračovať ešte vo väčšej intenzite,“ uviedla Mésarová. Jeden z cyklistov v Trebišove mal v dychu 2,06 promile alkoholu a ďalší až 2,38 promile.

Polícia celkovo zistila 112 dopravných priestupkov, 92 vodičov vozidiel bolo riešených v blokovom konaní. Z 2531 vykonaných dychových skúšok bolo 23 pozitívnych – u 17 vodičov motorových vozidiel, piatich cyklistov a jedného vodiča motokolobežky. V siedmich prípadoch bol výsledok skúšky vyšší ako jedno promile, a to u štyroch vodičov, dvoch cyklistov a jedného vodiča motokolobežky.

Viac o téme: Čierna nad Tisou, kontroly, Krompachy, polícia

Súvisiace články