Polícia po zásahu v osade v okrese Košice obvinila päť ľudí. Spôsobili škodu v tisíckach

KOŠICE – Po roztržke medzi miestnymi obyvateľmi osady v obci Družstevná pri Hornáde v okrese Košice-okolie čelí obvineniu päť mužov. Dvaja z nich boli umiestnení do cely policajného zaistenia s podnetom na ich väzobné stíhanie. Ako TASR informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Košiciach Jana Mésarová, polícia na mieste zasahovala počas uplynulého víkendu.

 

 „Podľa oznamovateľa na mieste malo dochádzať k hromadnej bitke, ktorej predchádzal incident na ulici medzi troma miestnymi mužmi. Keď napadnutý muž pred útočníkmi ušiel do dvora, kde býva, skupina miestnych obyvateľov neoprávnene vnikla na pozemok,“ spresnila s tým, že napadli päť tam bývajúcich osôb, bili ich päsťami a palicami do rôznych častí tela. Poškodili tiež dve autá zaparkované na dvore, okná a vchodové dvere domu i jeho fasádu.

 „Vzhľadom na to, že napätie v osade sa stupňovalo, na miesto boli privolané ďalšie policajné hliadky pohotovostnej motorizovanej jednotky. Po ich príchode príslušníci PZ na mieste útočníkov zadržali. Päť podozrivých osôb následne predviedli na policajné oddelenie k ďalšej realizácii,“ dodala Mésarová.

Polícia obvinila piatich mužov vo veku od 21 do 54 rokov z trestného činu porušovania domovej slobody a trestného činu poškodzovania cudzej veci spáchaných formou spolupáchateľstva. Jedného z nich zároveň z trestného činu ublíženia na zdraví a troch aj z prečinu výtržníctva. Obvineným hrozí trest odňatia slobody na päť rokov. Poškodení utrpeli podľa predbežných lekárskych správ ľahké zranenia, škoda na majetku bola nateraz vyčíslená na 1900 eur.

Viac o téme: hromadná bitka, Košice, obvinení, policajný zásah, porušovanie domovej slobody, výtržníctvo, zadržaní

Súvisiace články