Regióny Košice

Polícia hľadala so služobným psom Líbyjčana pri hranici

ZDROJ: Polícia SR

ZÁHOR – Hraniční policajti z Vyšného Nemeckého zadržali v pondelok (18. 10.) v katastrálnom území obce Záhor v okrese Sobrance štátneho príslušníka Líbye po tom, ako neoprávnene prekročil ukrajinsko-slovenskú hranicu. Pri jeho vypátraní pomáhal aj služobný pes, informovala hovorkyňa Riaditeľstva hraničnej a cudzineckej polície Agnesa Kopernická.

 

Ako uviedla, Líbyjčana pri neoprávnenom prechode hranice nasnímali kamery. Po zadržaní ho hraniční policajti predviedli na oddelenie s cieľom zistenia jeho totožnosti. “Pri predvádzaní osoby postupovali v súlade s opatreniami vydanými Úradom verejného zdravotníctva SR pri ohrození verejného zdravia v súvislosti so šírením ochorenia COVID-19,” doplnila s tým, že následný RT-PCR test u cudzinca nákazu nepreukázal.

Hraničná polícia vydala Líbyjčanovi rozhodnutie o administratívnom vyhostení a udelila mu zákaz vstupu na územie SR a ostatných členských štátov EÚ na dobu troch rokov. “Dňa 20. októbra v popoludňajších hodinách bol podľa Dohody medzi Európskym spoločenstvom a vládou Ukrajiny o readmisii osôb odovzdaný príslušníkom Štátnej pohraničnej služby Ukrajiny,” uzavrela Kopernická.