Regióny Košice Top

Policajti zadržali mladíkov z brutálneho videa! Za útokom na staršieho muža sú dvaja neplnoletí chlapci

Jeden z mladíkov, ktorí napadli staršieho muža na sídlisku v Košiciach. Zdroj: FB

KOŠICE –  Otrasný prípad, ktorý sa len pred niekoľkými dňami odohral na jednom z najväčších košických sídlisk, má dohru. Dvoch neplnoletých mladíkov vo veku 15 a 16 rokov, ktorí brutálne zbili staršieho muža sa policajtom už podarilo identifikovať. Košičania Nicolas I. a jeho kamarát Patrik R. sú obvinení z výtržníctva. Desivý incident si nahrávali na mobilný telefón.

 

Prípad, ktorý pobúril nie len Košičanov, ale aj celé Slovensko, neostal bez odozvy. Len pred niekoľkými dňami policajti zachytili na sociálnych sieťach video s dvoma osobami, ktoré vo večerných hodinách pristúpili k staršiemu mužovi, ktorý čakal na autobus na košickom Sídlisku KVP. Bez varovania do muža kopli. Ten vzápätí padol na zem. V útoku pokračovali ďalej a uštedrili mu niekoľko úderov a kopancov. Potom utiekli, zobrali si mobil, na ktorý celý útok nahrávali a zábery zverejnili na sociálnych sieťach. Polícia po vyhodnotení záberov z videa začala vo veci konať.

„Ihneď po jeho vyhodnotení začal vo veci konať príslušný útvar Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach, ktorý nateraz vec preveruje ako podozrenie z trestného činu výtržníctva. Nie je vylúčené, že po vyhodnotení všetkých dôkazových materiálov a vykonaní všetkých úkonov smerujúcich k zisteniu totožnosti osôb zachytených na videozázname dôjde v tomto prípade k zmene právnej kvalifikácie,” informujú policajti.

Príslušníci Policajného zboru preveria v rámci vyšetrovania všetky okolnosti incidentu. “Vzhľadom na citlivosť uvedeného prípadu polícia nebude počas vyšetrovania poskytovať žiadne čiastkové informácie ani sa nebude vyjadrovať k okolnostiam prípadu,” dodávajú košickí policajti.

Útočili aj v minulosti

Počas vyšetrovania sa policajtom podarilo identifikovať útočníkov na videu. Ide o 15-ročného Nicolasa I. a jeho kamaráta 16 – ročného Patrika R. Obyvatelia sídliska, na ktorom sa incident stal, tvrdia, že problémy s chlapcami trvajú už dlhšiu dobu. Ich agresívne správanie sa prejavilo aj v minulosti. „Umýval som chodbu, oni tam behali hore-dole, tak som ich vyzval, aby odišli. Nato mi začali tykať a vyskakovať do mňa. Vyhodil som ich z vchodu. O 15 minút už prišli štyria a začali mi klopať na dvere. To už domovníčka zavolala políciu, ktorá ich potom chytila,“ povedal pre Nový Čas obyvateľ sídliska Ľubomír.

Starosta je zhrozený

„Mestská časť Košice Sídlisko KVP je zhrozená zo správania dvoch mladých ľudí, ktorí na zastávke MHD na Moskovskej ulici agresívnym spôsobom napadli staršieho pána. Odcudzujeme akékoľvek formy násilia. Od zverejneného incidentu je MČ KVP, aj ja osobne, v aktívnom kontakte s políciou, ktorej sme v prípade potreby nápomocní,“ uviedol starosta mestskej časti Ladislav Lorinc.