Regióny Košice Top

POLICAJTI VARUJÚ: Lockdown – nelockdown, zlodejom je to jedno!

Vlámanie do vozidla. Zdroj: KR PZ KE

KOŠICE – Hoci je od polnoci 25. novembra 2021 na Slovensku vyhlásený lockdown a návšteva obchodných prevádzok je do značnej miery obmedzená, aj napriek tomu sú obchody, návšteva ktorých je nevyhnutná na zabezpečenie si základných potrieb, otvorené. To dáva možnosti vynaliezavým zlodejom. Preto košickí policajti v piatok (26. november) pred “dlhoprstými” varovali obyvateľov metropoly východu. 

 

Bez ohľadu na ročné obdobie, dátum, miesto a žiaľ, aj epidemiologickú situáciu, policajti prijímajú oznámenia o krádežiach vecí z vozidiel. Len v uplynulom období, a to od 1. septembra do 15. novembra tohto roku, zaznamenali 38 krádeží vlámaním do vozidiel, čo je v porovnaní s rovnakým obdobím roku 2020 nárast o 20 prípadov. Najčastejšie boli v autách ponechané notebooky, telefóny, peňaženky či rôzne tašky, ktoré prilákali pozornosť „dlhoprstých“. Lockdown – nelockdown, zlodejom je to jedno, striehnu vždy.

Vlámanie do vozidla. Zdroj: KR PZ KE

Aj práve preto ste počas dnešného, 26. novembra, mohli v okolí nákupných centier stretnúť aj takých príslušníkov Policajného zboru, ktorí vás upozornili najmä na následky, ktoré hrozia po ponechaní vecí v aute, alebo ste mohli za stieračom nájsť leták s nápisom: „Auto nie je výklad“, ktorý vás na riziká po ponechaní vecí v aute upozorní.

Čert nikdy nespí

„Čert nikdy nespí. Nehovorte si, že je to len pár minút; len tam zbehnem, vybavím a odchádzam; za taký krátky čas sa predsa nič nemôže stať. Radšej obetujte tých pár minút a vráťte sa k autu, poriadne ho skontrolujte, nenechávajte na viditeľných miestach veci, na ktoré sa môžu ulakomiť iní. Verte, že škoda, ktorú vám spôsobia na aute, bude väčšia, ako vaša bunda, v ktorej vrecku aj tak nenájdu nič. Že dať dokopy rozbité okno na vašom aute vám zaberie ďaleko viac času, ako to, keď sa po notebook na zadnom sedadle vrátite a vezmete ho so sebou. Pozrite sa poriadne, či váš mobil aj peňaženka neostali na sedadle spolujazdca a schovajte si ich radšej do náprsného vrecka bundy či osobnej taštičky,” varujú policajti pred zlodejmi.