Regióny Košice

Policajti objasnili lúpežné prepadnutia seniorov v Košiciach a Trebišove

Zdroj: pixabay.com

KOŠICE – Policajti objasnili viacero prípadov lúpežných prepadnutí, ku ktorým došlo v ostatnom období v Košiciach a Trebišove. Obvineniu z lúpeže čelí päť osôb, jednu z nich, 29-ročnú Košičanku, polícia obvinila z viacerých skutkov. Takmer vo všetkých prípadoch boli obeťami lúpežného prepadnutia osoby vyššieho veku, informovala v utorok košická krajská policajná hovorkyňa Jana Mésarová.

 

Keďže podľa Trestného zákona boli obeťami prepadnutí chránené osoby, zákon za takýto skutok stanovuje vyššiu trestnú sadzbu, a to až do 12 rokov za mrežami.

Medzi prípadmi bolo lúpežné prepadnutie 76-ročnej dôchodkyne s krádežou jej kabelky z 25. marca vo vchode bytového domu na Užhorodskej ulici v Košiciach. Okrem 29-ročnej Košičanky je z tohto skutku obvinený aj 32-ročný muž z Košíc. O kabelku pri lúpežiach prišli v Košiciach aj 88-ročná dôchodkyňa 29. marca na ulici Boženy Němcovej a 78-ročná seniorka 3. apríla na Watsonovej ulici. V oboch prípadoch je samostatne obvinená spomenutá Košičanka.

K lúpežnému prepadnutiu 65-ročného Košičana došlo v nedeľu 10. apríla na Bosákovej ulici v Košiciach. Polícia obvinila 32-ročného muža z Košíc a 49-ročného muža z okresu Košice okolie, hrozí im trest odňatia slobody na tri až osem rokov.

Ďalší prípad sa stal 7. apríla v Trebišove, podľa obvinenia 38-ročný muž lúpežne prepadol 81-ročného dôchodcu, keď mu násilím z ramena zobral tašku. Dôchodca utrpel povrchové poranenia s predbežnou dobou liečenia do sedem dní.