Regióny Košice Sobrance

Policajti na hraniciach chytili Turkyňu a Egypťana!

Ilustračné. ZDROJ: fb Polícia SR

ZÁHOR – Hraniční policajti v pôsobnosti Riaditeľstva hraničnej a cudzineckej polície (RHCP) Sobrance zadržali v uplynulých dňoch neďaleko ukrajinsko-slovenskej hranice v katastrálnom území obce Záhor v okrese Sobrance dvoch migrantov bez cestovných dokladov.

 

Oboch, štátnu príslušníčku Turecka a štátneho príslušníka Egypta už v zmysle Dohody medzi Európskym spoločenstvom a vládou Ukrajiny o readmisii osôb odovzdali svojim ukrajinským kolegom. O prípadoch  informovala hovorkyňa RHCP Sobrance Agnesa Kopernická.

Oboch cudzincov pri ich nelegálnom prekročení vonkajšej hranice nasnímali monitorovacie kamery. Turkyňu zadržali hraničiari počas následnej pátracej akcie v pondelok (14. 2.) približne 600 metrov od hranice, Egypťana v stredu (16. 2.). “V rovnakom čase zadržali príslušníci Štátnej pohraničnej služby Ukrajiny na svojom území dvoch štátnych príslušníkov Egypta a jedného štátneho príslušníka Iraku,” doplnila Kopernická.

Turkyni polícia vydala rozhodnutie o administratívnom vyhostení s uložením zákazu vstupu na územie SR a všetkých členských štátov EÚ na dobu jedného roka, Egypťanovi na tri. RT PCR testy na ochorenie COVID-19 mali obaja zadržaní cudzinci negatívne.