Policajt mimo služby počul dron a odhalil pašované cigarety

ZÁHOR – Prípad nelegálnej držby tabakových výrobkov odhalil policajt Riaditeľstva hraničnej a cudzineckej polície (RHCP) Sobrance v čase mimo služby. V piatok (14. 6.) v nočných hodinách za záhradou svojho rodinného domu v katastrálnom území obce Záhor (okres Sobrance) začul zvuk drona a spozoroval osobu s balíkom cigariet. Informovala o tom hovorkyňa RHCP Sobrance Agnesa Kopernická.

„Osobu zadržal a privolal hliadku mobilnej zásahovej jednotky Policajného zboru RHCP Sobrance, ktorá zabezpečila miesto nálezu cigariet spolu so zadržanou osobou, miestnym obyvateľom, až do príchodu hliadky Stanice colného úradu Michalovce,“ uviedla Kopernická.

V balíku sa nachádzalo 4 400 kusov cigariet značky Jin Ling bez slovenských kontrolných známok na označenie tovaru. Únik na spotrebnej dani z tabakových výrobkov vyčíslili na sumu 655 eur. „Osobu obmedzenú na osobnej slobode spolu s tovarom si prevzal vyšetrovateľ Kriminálneho úradu finančnej správy, pobočka Východ na ďalšiu realizáciu pre podozrenie zo spáchania trestného činu porušenia predpisov o štátnych technických opatreniach na označenie tovaru,“ doplnila Kopernická.

Viac o téme: cigarety, dron, pašovanie, policajt, Záhor

Súvisiace články