POLICAJNÁ BRUTALITA Zadržaného mali KOPAŤ do hlavy a nechutne SEXUÁLNE napadnúť! Šokujúce DETAILY útoku

KOŠICE – Košickí policajti mali údajne zbiť a sexuálne napadnúť zadržaného. Do konečníka mu mali strkať palicu ukončenú guľou a mali ho kopať do hlavy. Inšpektori preto začali 12. júna trestné stíhanie pre zločin zneužívania právomoci verejného činiteľa a za ublíženie na zdraví.

O prípade informoval Denník N. Upozornil ho naň anonym, ktorý do redakcie zaslal policajné uznesenie.
K zadržaniu došlo 11. júna v centre Košíc. Podľa zdroja denníka policajti mali zadržaného na obvodnom oddelení kopať, biť do hlavy aj škrtiť. Malo dôjsť tiež k sexuálnemu násiliu. Lekárska správa uvádza, že muž utrpel pomliaždenie hrudníka, ranu na hornom viečku, podliatiny okolo očníc a niekoľko podliatin na celom tele.

„Policajt mu bielu palicu s guľovým koncom v dĺžke 10 centimetrov strčil do konečníka a po jeho vytiahnutí, ako kričal o pomoc, pristúpil k nemu ďalší nestotožnený príslušník Policajného zboru, ktorý ho päťkrát kopol špičkou topánok do oblasti pravej strany rebier, boku, stehna, hlavy a pravého oka,” píše sa v policajnom uznesení, ktoré anonym poslal denníku.

Vyšetrovanie prípadu potvrdilo Ministerstvo vnútra SR. „Nadriadený útvar bude konať v zmysle metodického usmernenia o dočasnom pozbavení výkonu služby: ak bolo voči policajtovi vznesené obvinenie za úmyselný trestný čin, nadriadený predloží ministrovi návrh na dočasné pozbavenie výkonu služby,“ uviedlo ministerstvo bez bližších podrobností.

Podľa denníka N násilní policajti zrejme ďalej chodia do práce.

Podobný prípad sa v Košiciach už stal v minulosti, údajne pri oboch útokoch mali byť tí istí policajti. V roku 2020 zadržali policajti 23-ročného Jakuba, ktorého pri výsluchu takisto kopali a bili. Muž vtedy skončil v nemocnici s viacnásobne prasknutou lebkou. Dotknutí policajti pred súdom klamali a tvrdili, že si to nepamätajú. Jeden z nich však dostal 4 roky väzenia, voči čomu sa v roku 2022 odvolal.

Viac o téme: bitka, Košice, policajti, sexuálne napadnutie, týranie

Súvisiace články