Regióny Košice

Po požiari bytu v Košiciach skončila v nemocnici jedna osoba

Ilustračná foto. Zdroj: Glob.sk / Peter Korček

KOŠICE – Jednu osobu, ktorá sa intoxikovala splodinami horenia, previezla rýchla zdravotná pomoc (RZP) do nemocnice v súvislosti s požiarom bytu na Čiernomorskej ulici v Košiciach. Pre TASR to povedal operačný dôstojník Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (KR HaZZ) Košice s tým, že požiar vypukol v stredu po 4.00 h.

 

„Pätnásť osôb bolo tzv. samoevakuovaných, dve osoby boli vyvedené s pomocou HaZZ,“ dodal. Pri likvidácii požiaru zasahovali desiati hasiči so štyrmi kusmi techniky, na mieste je aktuálne zisťovateľ príčin požiarov.

Primátor mesta Jaroslav Polaček na sociálnej sieti uviedol, že oheň vypukol na deviatom poschodí bytového domu a sociálni pracovníci mesta preverujú u všetkých rodín škody a požadovanú pomoc.

Všeobecné ohrozenie

Trestné stíhanie pre trestný čin všeobecného ohrozenia začala polícia v súvislosti so stredajším požiarom, ktorý skoro ráno vypukol v jednom z bytov na Čiernomorskej ulici v Košiciach. TASR o tom informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Košiciach Jana Mésarová.

Zisťovateľ príčin vzniku požiaru Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) na mieste predbežne určil, že dôvodom jeho vypuknutia bola manipuláciu s otvoreným ohňom. „Požiar úplne zničil interiér bytu. Následkom požiaru došlo k zadymeniu spoločných priestorov na poschodí a k poškodeniu časti vonkajšej fasády bytového domu,“ spresnila Mésarová s tým, že celkový rozsah škôd, presná príčina vzniku požiaru a bližšie okolnosti prípadu sú predmetom ďalšieho vyšetrovania.

Ako pripomenula, na miesto boli vyslané všetky záchranné zložky a v rámci bezpečnostných opatrení boli evakuovaní obyvatelia horných poschodí bytového domu. Splodinami horenia sa intoxikovala jedna osoba. Na mieste ju ošetrili pracovníci rýchlej zdravotnej pomoci (RZP) a previezli do nemocnice.

Operačný dôstojník KR HaZZ v Košiciach predtým pre TASR uviedol, že požiar vypukol približne po 4.00 h a pri jeho likvidácii zasahovali desiati hasiči so štyrmi kusmi techniky.