Regióny Košice

Plošné testovanie v Košiciach v piatok využilo 5423 obyvateľov

Ilustračná foto. Zdroj: TASR / Roman Hanc

KOŠICE – Druhé kolo plošného testovania na ochorenie COVID-19 na území mesta Košice pokračuje aj v sobotu. Počas piatkového (15. 1.) popoludnia tam vykonali 5423 testov, z ktorých bolo 95 pozitívnych. Napriek nízkym teplotám pokračuje od rána testovanie aj v košických oceliarňach, svojich obyvateľov testujú počas soboty aj v niekoľkých obciach okresu Košice-okolie.

 

Miera pozitivity po prvom testovacom dni v Košiciach predstavuje podľa hovorcu mesta Vladimíra Fabiana 1,75 percenta. Testovanie na 63 odberných miestach a jednej mobilnej odberovej jednotke pokračuje od 9.00 h aj v sobotu, testovať sa tam bude do 17.00 h. “Vzhľadom na vyšší počet odberných miest je testovanie bez čakania,” informoval v sobotu Fabian.

Od 6.30 h sa testovanie realizuje aj na verejnom odberovom mieste v U. S. Steel Košice, kde spoločnosť pridala ďalší stan s ohrievačmi. Ako TASR informoval hovorca spoločnosti Ján Bača, počas prvých pár hodín tam otestovali niekoľko desiatok ľudí.

Vzhľadom na zhoršenú epidemiologickú situáciu v regióne realizuje plošné testovanie aj niekoľko obcí v okrese Košice-okolie. V sobotu ráno sa otvorili odberové miesta v meste Medzev a obciach Belža, Budimír, Paňovce, Veľká Ida a Ždaňa. Testovanie počas víkendu avizovali aj obce Nový Salaš a Slanská Huta. V obci Rešica sa testovanie uskutoční v nedeľu (17. 1.). Všetky odberové miesta prevádzkované samosprávami budú v sobotu otvorené do 17.00 h.

Bližšie informácie o plošnom testovaní v meste Košice, v okrese Košice-okolie či o aplikácii umožňujúcej vopred sa zaregistrovať na vybrané odberové miesta sú dostupné na webovej stránke korona.kosice.sk.

Na prvom plošnom štvordňovom testovaní v Košiciach (8. – 11. 1.) sa zúčastnilo 56.521 ľudí, z toho malo pozitívny test na nový koronavírus 997 obyvateľov.