Regióny Košice

PÁTRAČI z východu pomáhali BEZDOMOVCOM: Nechceme za to nič, len úsmev a tiché ďakujem

Členovia Pohotovotného pátracieho tímu pomáhali ľuďom bez domova. Zdroj: Pohotovostný pátrací tím KE

KOŠICE – Dostať dar je krásne, no obdarovať iného, je ešte krajšie. O to viac to hreje pri srdci, keď to smeruje ľuďom, ktorí to naozaj potrebujú. Preto sa členovia Pohotovostného pátracieho tímu Košice rozhodli v týchto chladných mesiacoch pomôcť ľuďom bez domova, ktorí si, ako povedali, pomôcť sami nedokážu. 

 

“Po októbrovej zbierke ponožiek s názvom ,,Ponožkový október”, sme sa vybrali na miesta, kde sme všetky vyzbierané a darované ponožky odovzdali ľuďom bez domova. Spoločne veríme, že tento hrejivý darček im aspoň trochu odľahčí studené zimné dni. Veď čo je lepšie, ako mať nohy v tom nehostinnom počasí v suchu a teplúčku,” hovorí veliteľ košických pátračov Juraj Pulščák.

Členovia Pohotovotného pátracieho tímu pomáhali ľuďom bez domova. Zdroj: Pohotovostný pátrací tím KE

Ako prvé miesto navštívili Gréckokatolícku charitu ARCHA v Prešove, na ulici Pod Táborom 33. Tam odovzdali jednu polovicu daru. Následne na to sa premiestnili do Košíc, kde zavítali do Arcidiecéznej charity na Bosákovej ulici. Tam si druhá polovica darov našla svojich ďalších majiteľov.

“V oboch zariadeniach nás privítal milý personál a vďační prijímatelia. Sme veľmi radi, že sme mohli aspoň takouto formou pomôcť tým, ktorí to najviac, v týchto ťažkých časoch, potrebujú.”

Členovia Pohotovotného pátracieho tímu pomáhali ľuďom bez domova. Zdroj: Pohotovostný pátrací tím KE

Zbierky organizujú priebežne po celom Slovensku, pričom sa snažia zamerať na všetky kraje. Pomáhajú aj rodinám, ktoré postihlo rôzne neštastie, napríklad im zhorel dom, alebo sa iným spôsobom ocitli na ulici.

Už v minulosti zorganizovali košickí pátrači podobné zbierky pre ľudí, ktorí sú odkázaní na pomoc druhých. “Aj samotné pátranie po nezvestných a pomoc ich rodinám robíme nezištne a zo srdca. Táto práca nás baví a keď máme čas a možnosti, prečo nepomôcť aj takto. Dnešná doba je, aká je. Pomáhať si navzájom je teda na mieste a vôbec nezáleží na tom, či vám to ten druhý oplatí. Ide o ten pocit,” hovorí s úsmevom veliteľ pátracieho tímu.

“Ľuďom bez domova, opusteným deťom a mnohým ďalším sme odhodlaní podľa možností poskytovať adekvátnu pomoc vo forme darov. Nechceme od nich nič…iba ten úsmev a to tiché ďakujem,” dodáva Pulščák na záver.

Ak poznáte niekoho, kto je v hmotnej či inej núdzi, tak môžete členov Photovostného pátracieho tímu v Košiciach kontaktovať na telefónnom čísle 0904 969 244 alebo na ich facebookovej stránke.