Regióny Košice

Pápež František poslal do Košíc list. Poďakoval kňazom, ktorí pomáhajú v nemocniciach

Pápež František. Zdroj: TASR / AP

KOŠICE – Pápež František poďakoval kňazom, ktorí v čase pandémie nového koronavírusu dobrovoľne slúžia chorým v nemocniciach na východnom Slovensku. Ocenil ich v liste, ktorý adresoval košickému arcibiskupovi Bernardovi Boberovi. Košická arcidiecéza o tom informuje na svojej webovej stránke.

 

„Ocenil som toto kňazské svedectvo, poznačené radosťou zdieľania a bratskej pomoci trpiacim a ľuďom v ťažkostiach. Práve preto túžim poďakovať týmto skvelým kňazom za ich konkrétne gesto milosrdenstva a pozornej starostlivosti,“ uviedol v liste pápež. Tiež ocenil horlivosť kňazov dobrovoľníkov a povzbudil ich, aby vo svojom poslaní pokračovali. “V perspektíve Cirkvi, ktorá stále vychádza k druhým, aby zaistila srdečnú blízkosť duchovným a hmotným požiadavkám všetkých ľudí, zvlášť tých najnúdznejších, je nanajvýš dôležité svedectvo kňazov, ktorí sa darujú druhým s evanjeliovou láskou a duchom obety,” napísal.

V deviatich nemocniciach vypomáha desiaty týždeň 77 kňazov dobrovoľníkov arcidiecézy. Denne ponúkajú duchovnú službu a aktívnu výpomoc na oddeleniach pre pacientov s ochorením COVID-19 či vo vakcinačných centrách. „Slová Svätého Otca Františka nám prinášajú nové nadšenie, ochotu a silu vydržať, zostať a svedčiť. Úprimne ďakujeme za požehnanie, ktoré veľmi potrebujeme,“ reagovali kňazi na list od pápeža, ktorý im Bober preposlal.
KOŠICE –