Regióny Košice

Pandemická situácia na košických školách: V karanténe je momentálne 650 žiakov škôl

Základnú školu pre koronavírus zatvorili.
Ilustračný obŕazok Zdroj: TASR / František Iván

KOŠICE – Pandemická situácia na košických školách sa v porovnaní s uplynulým týždňom opäť zhoršila. Aktuálne sa s ochorením COVID-19 potýka 29 žiakov a päť zamestnancov škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Košice. V karanténe je tak spolu 650 žiakov v 25 triedach. Informoval tom Magistrát mesta Košice.

V Základnej škole (ZŠ) Tomášikova museli z tohto dôvodu od začiatku týždňa odstaviť celú školskú jedáleň. Z pohľadu štatistických ukazovateľov bola v priebehu tohto školského roka horšia situácia zatiaľ len v treťom septembrovom týždni. „Tak ako v celom meste, aj v našich školách začali v posledných dňoch pribúdať novoinfikovaní žiaci a zamestnanci. Tento týždeň muselo napríklad ísť do karantény 120 žiakov v piatich triedach ZŠ Laca Novomeského a tri triedy zo ZŠ Požiarnicka. V ich prípade to bolo 69 žiakov, keďže na ďalších 10 zaočkovaných deviatakov sa vzťahovala výnimka,“ skonštatovala vedúca oddelenia školstva Magistrátu mesta Košice Beáta Lopušniaková. Ako ďalej dodala, v ZŠ Fábryho im za posledné dva dni nahlásili päť infikovaných žiakov v štyroch triedach a dvoch zamestnancov.

„Celkovo evidujeme na našich školách 650 žiakov v 25 triedach, ktorí museli ísť do karantény a prešli tak na online výučbu. Karanténa sa týka aj štyroch pedagogických zamestnancov, ktorí doposiaľ nevyužili možnosť nechať sa zaočkovať. Verím, že nadchádzajúce jesenné prázdniny aspoň o niečo zmiernia nárasty počtov infikovaných žiakov a zamestnancov,“ dodala Lopušniaková.