OBROVSKÁ TRAGÉDIA Starosta oznámil, že jeho 14-ročný syn zomrel po fatálnej nehode

BAČKOVÍK – Obrovská tragédia sa stala včera (6.12.) podvečer v obci Bačkovík v Košickom okrese. Dvaja 14-roční chlapci sa pešo vracali do obce. Jedným z nich bol syn starostu Bačkovíka Františka Korečka. Školákov zachytilo prichádzajúce auto. Fatálny náraz zasiahol hlavne syna starostu neďalekej dediny Filipa. Dnes nadránom im v nemocnici podľahol. 

 

Smutná správa otriasla malou dedinkou na východe Slovenska. Len 14-ročný Filip Korečko si išiel na Mikuláša, tak ako zvyčajne, zabehať v okolí obce so svojim kamarátom. Domov sa už však nevrátil. Počas chôdze pri kraji cesty prechádzalo popri nich osobné auto. Bola tma, v ktorej zaznel tupý náraz. Jedného z chlapcov odhodilo mimo cesty. Pre Filipa bol však náraz fatálny.

„38-ročný vodič z okresu Košice okolie, na motorovom vozidle Škoda Octavia, pravou prednou časťou vozidla zachytil 14-ročného chodca, ktorý išiel spoločne so svojim rovnako starým kamarátom po pravej strane vozovky bez akýchkoľvek reflexných prvkov,“ uviedla policajná krajská hovorkyňa Jana Mésarová.

Syn starostu zrážku s autom neprežil. Zdroj: KR PZ KE

Po zrážke bola na miesto nehody okamžite privolaná sanitka. Zavolal ju Filipov kamarát, ktorý mal väčšie šťastie a po nehode utrpel len ľahké zranenia. „Pri dopravnej nehode utrpel chodec ťažké zranenia, ktorým, žiaľ, v nemocnici podľahol. Vodič bol podrobený dychovej skúške s negatívnym výsledkom. Dopravná nehoda je v štádiu vyšetrovania,“ dodala Mésarová.

František Korečko. Zdroj: FB

Rodina Korečkových prežíva obrovský žiaľ. Otec Filipa a starosta obce František Korečko pre Zoznam.sk povedal že, telo syna im stále nevydali. „V nemocnici mi oznámili, že Filip bol covid pozitívny, takže sme stále v karanténe. Ešte stále nevieme či budeme musieť tak dlho čakať na rozlúčku so synom. Či to psychicky unesieme. Našu rodinu pozná strašne veľa ľudí a vieme, že všetci by sa radi s Filipkom chceli prísť rozlúčiť, len nevieme či to vzhľadom na okolnosti bude možné,“ dodáva zronený otec.

polícia, tragická nehoda, syn starostu, Filip

14-ročný Filip Korečko zomrel dnes nad ránom. Zdroj: FB

Otec a starosta a starosta dediny Bačkovík pri Košiciach sa o tú najsmutnejšiu správu pre rodiča podelil prostredníctvom sociálnej siete.  „S veľkou bolesťou oznamujeme, že náš syn Filip Korečko nás opustil dnes ráno 5:15 po včerajšej zrážke s autom. Ďakujeme za Vaše modlitby a prejavený súcit. Veľmi nám Filip chýba.“ Srdcervúcu správu zverejnil spolu s fotografiou mladučkého Filipa.

Celej rodine vyjadruje redakcia Zoznamu z hĺbky srdca úprimnú sústrasť. Smrť človeka je stále obrovskou tragédiou, o to viac, keď vyhasne mladý ľudský život.

nehoda, polícia, tragická nehoda, smrť

Syn starostu zrážku s autom neprežil. Zdroj: KR PZ KE

Policajti, ktorí o tragickej nehode informovali apelujú na chodcov, aby boli opatrní. Vyzývajú na nosenie reflexných prvkov za zníženej viditeľnosti.

„Aj taká maličkosť, akou je reflexný pásik, vám môže zachrániť život. Reflexné prvky na oblečení niekoľkonásobne predlžujú vzdialenosť, na ktorú dokáže vodič chodca spozorovať, a predlžujú čas, za ktorý môže vodič na chodca zareagovať a zabrániť nebezpečnej situácii,“ vraví hovorkyňa polície Jana Mésarová.

Viac o téme: chodec, náhoda, polícia, smrť, smrteľná nehoda, starosta František Korečko, tragická autonehoda, zrážka s autom

Súvisiace články