Krimi Regióny Košice Top

OBROVSKÁ TRAGÉDIA Muž zrážku s nákladným VLAKOM neprežil! Za 24 hodín ZOMRELI na koľajniciach až TRAJA ľudia

Ilustračné foto. Zdroj: regiony.sk

KOSTOĽANY NAD HORNÁDOM – Dnes na koľajniciach pri Košiciach vyhasol ďalší ľudský život. Za 24 hodín je to už tretia zrážka so smutný koncom. Včera sa podobné tragédie stali v Leopoldove a v Bratislave.  

Dnes nákladný vlak v úseku Kostoľany nad Hornádom – Košice zrazil a usmrtil muža. Tragickú udalosť nám potvrdila hovorkyňa ŽSR Vladimíra Bahýlová.

“Muž sa nachádzal v priechodnom priereze 1. traťovej koľaje. Doprava po druhej traťovej koľaji bola spustená o 11.20 h so zníženou rýchlosťou 20 km/h okolo miesta nehody, po 1. traťovej koľaji jazdia vlaky v tomto úseku od 14.15 h bez obmedzení,” uviedla hovorkyňa pre Regiony.sk.

Tragédiu potvrdila aj hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach Jana Mesarová: “Dnes okolo 11,20 h došlo k zrážke vlaku a 54-ročného muža v úseku trate medzi žst. Kostoľany nad Hornádom a žst. Košice. Rušňovodič vlaku okamžite použil rýchločinné brzdenie, avšak zrážke už nedokázal zabrániť. Muž utrpel pri zrážke zranenia nezlučiteľné so životom.”  Doplnila, že dychová skúška u rušňovodiča dopadla s negatívnym výsledkom.

Polícia miesto udalosti dôkladne zadokumentovala a v tejto súvislosti začala trestné stíhanie pre prečin usmrtenia. Príčina nehody je v štádiu vyšetrovania. Dokopy bolo zmeškaných 16 vlakov v čase 382 minút.