Regióny Košice

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Metanol ZABIL dvoch ľudí: Tretí bojuje o život

Ilustračné foto: ZDROJ: archív zoznam.sk

KOŠICE – V osade pri Košiciach sa stala obrovská tragédia. Dvaja mŕtvi a Ďalší bojuje o život. Záchranári sú v pohotovosti.

 

Aktualizované o 10:58 h.

“Dnes pár minút po polnoci bolo na tiesňovej linke 158 prijaté oznámenie, že v chatovej lokalite Moňov potok malo dôjsť k úmrtiu ženy. Policajti po príchode na miesto preverili hodnovernosť tohto oznámenia, v jednej z chát bolo nájdené telo 43-ročnej ženy bez známok života. Obhliadajúci lekár na mieste predbežne nevylúčil cudzie zavinenie a na zistenie presnej príčiny smrti bolo nariadené vykonanie pitvy,” informovala zoznam.sk košická policajná hovorkyňa Lenka Ivanová.

Bez známok života bolo včera (25.5.) v susednej chatke nájdené aj telo 66-ročného muža bez známok života. Obhliadajúci lekár na mieste cudzie zavinenie vylúčil, ale na zistenie presnej príčiny smrti bolo taktiež nariadené vykonanie pitvy.

“Podľa doposiaľ získaných informácií mali obe nebohé osoby spolu s ďalším, 44-ročným mužom, v utorok (23.5.) spoločne konzumovať doposiaľ neznámu tekutinu. 44-ročný muž bol prevezený do jednej z košických nemocníc a v súčasnej dobe ostáva naďalej v opatere lekárov. Počas obhliadky miesta činu bola neznáma tekutina zaistená a zaslaná na kriminalisticko-expertízne skúmanie,” dodala Ivanová.

O akú tekutinu išlo a či bola príčinou smrti muža a ženy, bude známe po jej analýze a výsledkoch pitvy nebohých. V súvislosti s nebohými začali policajti v oboch prípadoch trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia.

 

Podľa informácií portálu tvnoviny.sk sa v osade otrávili traja ľudia, mali vypiť jedovatý metanol. Dvaja zomreli, tretieho previezli do nemocnice.