Regióny Košice Top

OBROVSKÁ TRAGÉDIA Dôchodkyňa sa utopila v jazierku zariadenia pre seniorov!

Ilustračné foto: ZDROJ FB/Polícia SR - Prešovský kraj

DRIENOVEC – Obrovská tragédia sa udiala minulý týždeň v utorok v areáli bývalých drienovských kúpeľov. Dôchodkyňa, ktorá bola zákazníčkou zariadenia pre seniorov Patria, n. o., ktoré v tomto priestore sídli, sa utopila v miestom jazierku. 

 

V zariadení pre seniorov poskytujú starostlivosť aj chorým dôchodcom, ktorí trpia napríklad Parkinsonovou chorobou, Alzheimerom, sklerózou multiplex, ale napríklad aj schizofréniou či demenciou. Podľa informácií denníka Korzár mala zosnulá pani spáchať samovraždu a zanechať aj list na rozlúčku. O takýto čin sa mala pokúsiť už aj v minulosti.

Ďalším faktorom je, že klienti tohto zariadenia sa môžu pohybovať po areáli bez obmedzení a kontroly zamestnanca. Podľa zistených informácií sa mala voľne pohybovať aj zosnulú pani, používala chodítko na podporu pohybu.

Na miesto nešťastia bola privolaná aj polícia.  „V súvislosti s úmrtím osoby, ku ktorému došlo 4. januára 2022 za doposiaľ presne nezistených okolností v jazere oddychového areálu v katastri obce Drienovec, koná vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru Košice-okolie a v tejto súvislosti začal trestné stíhanie pre prečin usmrtenia. Bližšie okolnosti, za akých k úmrtiu došlo, sú predmetom vyšetrovania,“ povedala košická krajská policajná hovorkyňa Jana Mésarová.