OBROVSKÁ RODINNÁ TRAGÉDIA FOTO Otec so synom sa išli kúpať, jeden z nich sa viac NEVYNORIL! Mrazivé DETAILY nešťastia

KOŠICE – Otec so synom sa rozhodli osviežiť v rieke Hornád v Košiciach. Muži však zrejme neodhadli búrlivosť toku. Asi 200 metrov od miesta, kde skočili do vody sa začal sedemdesiatšesťročný otec topiť. Na hladinu sa už nevynoril a teraz po ňom pátra polícia už štvrtí deň.

Hrozné nešťastie sa stalo v piatok (5.7.), keď si dvaja muži údajne vypili na chate a rozhodli sa ochladiť v rieke Hornád. Teraz po jednom z nich pátra desiatka dobrovoľníkov, profesionálov aj policajtov z Maďarska, ktorí boli do prípadu zapojení. Informuje o tom portál noviny.sk.

„Ihneď po prijatí oznámenia boli na miesto vyslaní príslušníci Policajného zboru spolu so psovodom so služobným psom, ktorí v spolupráci s hasičmi prehľadávali nielen blízke okolie, ale aj breh rieky,“ povedala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach Lenka Ivanová.

„Ako som počul, že sa stratil otec známych, neváhali sme a dali sme dokopy pátrací tím. Vyhlásili sme to v dedine a bola nad moje očakávanie – veľká účasť,“ informoval jeden z dobrovoľníkov.

Dobrovoľník doplnil, že prehľadali brehy riek, spadnuté stromy, konáre a v poobedných hodinách mali prístup aj k člnu. Mohli teda prehľadať vodu až po maďarsko-slovenskú hranicu. „O pomoc pri hľadaní nezvestného muža sme požiadali aj maďarských kolegov, nakoľko sa v blízkosti nachádzajú hranice s Maďarskom,“ dodala Ivanová.

Muža sa doposiaľ nepodarilo nájsť, no pátrací tím sa nevzdáva a bude pokračovať, kým muža nenájdu.

Viac o téme: Hornád, Košice, pátranie, rieka, utopenie

Súvisiace články