Regióny Košice

Obec Michaľany stavia 18 nájomných bytov, záujem o ne je veľký

Zdroj: TASR / Roman Hanc

MICHAĽANY – Obec Michaľany v Trebišovskom okrese realizuje od júna minulého roku výstavbu bytového domu s 18 nájomnými bytmi. Termín dokončenia projektu je november tohto roku. Celkový rozpočet je 1 108 000 eur, z toho dotácia ministerstva dopravy a výstavby tvorí 400-tisíc eur, zvyšok ide z úveru od Štátneho fondu rozvoja bývania (ŠFRB).

 

“Obec Michaľany sa rozhodla stavať bytový dom z dôvodu nedostatku bytov a stavebných pozemkov v obci. Zároveň chceme udržať mladé rodiny v našej obci,” priblížil pre TASR starosta obce Zoltán Tarbaj. Dodal, že Michaľany sú strediskovou obcou s dobrou občianskou vybavenosťou, nachádzajú sa tu aj lekárske ambulancie, policajné oddelenie či železničná stanica. V obci žije 1920 obyvateľov.

Štvorpodlažná novostavba na ulici Na sídlisku zahŕňa šesť jednoizbových a 12 trojizbových nájomných bytov v štandardnej výbave. Každý byt má samostatný kotol na prípravu teplej úžitkovej vody a vykurovania, samostatné meranie elektrickej energie a samostatný vodomer. “Práce zatiaľ pokračujú v malom predstihu, preto je možné, že budúci nájomcovia sa budú môcť sťahovať už na jeseň,” skonštatoval starosta. Dosiaľ posledný bytový dom v Michaľanoch bol podľa neho postavený pred viac ako 30 rokmi.

Žiadosti o pridelenie nájomného bytu môžu občania na základe obcou prijatého všeobecné záväzného nariadenia (VZN) podávať do konca mája. “Záujem o bytový dom je veľký a v budúcnosti plánujeme ďalšiu výstavbu v tejto lokalite. Obec už má na tento zámer zakúpený pozemok,” doplnil Tarbaj.