Regióny Komunálne voľby Voľby 2022 Košice Sobrance

O post primátora Sobraniec sa bude uchádzať aj Marián Sejna

Zdroj: SITA / Marko Erd

SOBRANCE – O post primátora mesta Sobrance sa bude v jesenných komunálnych voľbách uchádzať aj manažér a okresný predseda strany Hlas-SD Marián Sejna. Kandidovať bude za stranu Hlas-SD, podporila ho aj strana Sme rodina. Informoval o tom predseda košickej krajskej organizácie strany Hlas-SD Matúš Lukáč.

 

Sobrance podľa Sejnu potrebujú zmenu, investície a rozvoj. “Sobrance sú miestom, kde žijem, mám tu rodinu, priateľov. Celý život som sa pohyboval v tomto okrese. Roky ubiehajú a ako zodpovedný človek chcem pozitívne ovplyvniť miesto, kde žijem,” povedal.

Chce byť primátorom, ktorý bude ľudí spájať a ponúkať  konštruktívne riešenia naprieč politickým spektrom. “Naučil som sa, že lepšie ako kritizovať, je prísť s lepším návrhom. Chcem do Sobraniec priniesť pokoj a istotu pre obyvateľov. Jednou z mojich priorít bude dosiahnuť, aby ľudia neodchádzali a zostali žiť v našom meste, aby neopúšťali svoje rodiny kvôli práci v zahraničí, či na západe Slovenska, ale aby zostali doma s rodinami,” uviedol s tým, že na to potrebujú prácu, bývanie, zdravé a transparentné mesto, kde bude kultúra, šport, kvalitné školy a škôlky.

Podľa Lukáča je Sejna zároveň jediným kandidátom strany Hlas-SD do zastupiteľstva Košického samosprávneho kraja za okres Sobrance.

Voľby do orgánov samosprávy obcí a voľby do orgánov samosprávnych krajov sa uskutočnia 29. októbra. Kandidátne listiny sa môžu podávať do 30. augusta. Volebná kampaň už beží a skončí sa 48 hodín predo dňom konania sa volieb.