O post primátora Košíc sa chce uchádzať aj poslankyňa Národnej rady SR Bašistová

BRATISLAVA – O post primátora Košíc sa chce uchádzať aj poslankyňa Národnej rady SR Alena Bašistová (nezaradená). Svoje rozhodnutie zdôvodní na pondelkovej (10.9.) tlačovej konferencii v Košiciach.

 

Kandidatúru na primátora Košíc ohlásili dosiaľ mestský a krajský poslanec Jaroslav Polaček, predseda mimoparlamentnej strany Šanca Viliam Novotný, nezávislý mestský poslanec Miroslav Špak, starosta mestskej časti Košická Nová Ves Milan Lesňák (nezávislý), súčasný viceprimátor Martin Petruško (Smer-SD) i podnikateľ a 1. viceprezident Slovenského futbalového zväzu (SFZ) Richard Havrilla.

Mohlo by vás zaujímať:
Reklama

Komunálne voľby budú v sobotu 10. novembra, kampaň už beží a skončí sa 48 hodín pred dňom hlasovania. Kandidáti majú posledné dni na prihlásenie sa do boja, termín vyprší 11. septembra. Voľba je jednokolová. Za starostu alebo primátora bude zvolený kandidát, ktorý získa najviac platných hlasov. Pri rovnosti hlasov sa podľa zákona vykonajú nové voľby.

Viac o téme: Alena Bašistová, Komunálne voľby 2018, Košice

Komentáre k článku

Momentálne nie je pridaný žiadny komentár
Pridajte komentár

Súvisiace články