Regióny Košice

O kreslo primátora Košíc zabojuje Štefan Lasky

Kandidát na primátora mesta Košice Štefan Lasky FOTO TASR - František Iván

KOŠICE – O post primátora mesta Košice sa v jesenných komunálnych voľbách bude uchádzať aj manažér Štefan Lasky. Svoju kandidatúru ohlásil na včerajšom brífingu. Kandidovať chce bez podpory politických strán ako nezávislý, na čo už podľa svojich slov má vyzbieraný potrebný počet podpisov.

“Rozhodol som sa kandidovať na post primátora, lebo si myslím, že Košice majú na viac a potrebujú zmenu. Majú veľký potenciál rásť, napredovať, tvoriť,” povedal. Podľa neho Košice dlhodobo zanedbávajú tvorbu dostupného bývania, bezpečnosti, možnosti na šport, parkovanie i využívanie peňazí zo štrukturálnych fondov. “Už nastal čas prestať sa vyhovárať na pandémiu alebo politické šarvátky v mestskom zastupiteľstve. Myslím si, že môžem spolupracovať s každým, pretože sme všetci Košičania na jednej lodi,” dodal s tým, že mestu chce odovzdať svoje manažérske skúsenosti.

Konkrétny volebný program podľa vlastných slov predstaví neskôr. Lasky bol v minulosti mestským poslancom aj poslancom mestskej časti Staré Mesto, pôsobil tiež na viacerých manažérskych pozíciách. V súčasnosti je členom dozornej rady Východoslovenskej energetiky Holding a okrem oblasti energetiky sa podľa svojich slov venuje kultúre, športu či charitatívnej činnosti. Voľby do orgánov samosprávy obcí a voľby do orgánov samosprávnych krajov sa uskutočnia 29. októbra. Kandidátne listiny sa môžu podávať do 30. augusta. Volebná kampaň už beží a skončí sa 48 hodín predo dňom konania sa volieb.