Regióny Košice

Nonstop lekárne ZATVORILI! Ľudia sú zúfalí: V noci žiadne lieky NEKÚPIA, v bolestiach čakajú do rána

Zdroj: zregiony.sk

KOŠICE – Nepochopiteľné, no aj tak realita! V Košiciach, druhom najväčšom meste na Slovensku, stále chýba pohotovostná lekáreň, ktorá je otvorená nonstop. Ak teda máte akútne bolesti zubov, kĺbov či vysoké horúčky, s liekmi na bolesť sa môžete rozlúčiť. 

 

Ste chorí a potrebuje sa akútne dostať večer k liekom? V metropole východu to nehrozí! V Košiciach totiž nie je žiadna lekáreň otvorená nonstop. Najdlhšie je otvorená do 22:30 na Toryskej ulici, no po tomto čase sa Košičania k liekom nedostanú. Musia si jednoducho počkať do rána.

V metropole východu sa nachádzajú dve pohotovostné lekárne, avšak ani jedna nie je otvorená nepretržite. Jedna pohotovostná lekáreň sa nachádza na Toryskej ulici a je otvorená od 7:30 do 22:30. Druhá je na železničnej stanici a otvorená je od 7:00 do 20:00. Počas sviatkov sa jej otváracie hodiny líšia a otvorená je len do 19:00. Najbližšia lekáreň, ktorá je otvorená nonstop 24/7 sa nachádza až v Prešove.

Najbližšia lekáreň je vzdialená viac ako 30 km

To pre Košičanov znamená, že v akútnych bolestiach musia autom v noci šoférovať minimálne hodinu, aby sa k vytúženým liekom dostali. A tí, ktorí nemajú možnosť vlastnej dopravy, musia v bolestiach pretrpieť do nasledujúceho dňa.

Podobnú skúsenosť zregionu.sk vyrozprával Peter (42), ktorý žije v Košiciach len krátko. On sám doplatil na absenciu nonstop otvorenej lekárne v metropole východu. „Stalo sa to len pred niekoľkými týždňami. Bol som na návšteve u rodičov mimo mesta. Keď som sa vrátil cez víkend naspäť domov do Košíc, cítil som, že sa necítim veľmi dobre,“ začína rozprávať svoj príbeh Košičan.

Ako nám Peter povedal, on sám nie je zástancom neustáleho brania liekov. Preto doma nemal žiadne zásoby, či už Paralenu, Ibalginu alebo iných liekov na bolesť a horúčku. „Večer ma chytila strašná zimnica. Nevedel som sa prestať triasť. O chvíľu na to som začal mať aj žalúdočné ťažkosti. Odmeral som si teplotu a mal som cez 39 stupňov Celzia. Najhoršie bolo to, že som nedokázal prestať zvracať. Jediné, čo mi teda ostávalo, bolo ísť na pohotovosť,“ vysvetľuje Peter.

Chcete vedieť ako Peter dopadol? Čítajte na druhej strane!