Regióny Košice

NESKUTOČNÉ Košičan za volantom auto nemal čo robiť: Šoféroval bez oprávnenia a odmietol fúkať!

Ilustračné foto. ZDROJ: FB Polícia SR

KOŠICE – Polícia obvinila 43-ročného Košičana, ktorý šoféroval bez vodičského oprávnenia a odmietol dychovú skúšku. Informovala o tom hovorkyňa košickej krajskej polície Jana Mésarová s tým, že skončil v cele policajného zaistenia.

 

Vodič podľa nej na seba upozornil sám, keď v pondelok (20. 2.) popoludní jazdil s autom zn. BMW v košickej mestskej časti Sídlisko KVP smerom na Červený rak zo strany na stranu. “Policajti následnou lustráciou v policajných evidenciách zistili, že vodičovi bolo odobraté vodičské oprávnenie, pretože nie je zdravotne spôsobilý viesť motorové vozidlá. Vodič sa na mieste odmietol podrobiť dychovej skúške, preto ho ako podozrivého zo spáchania protiprávneho konania policajti obmedzili na osobnej slobode,” uviedla. Následne ho obvinili z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky, za ktorý mu po dokázaní viny hrozí ročné väzenie.

Polícia zároveň zaistila jeho auto, a to na základe pokynu prokurátora, ktorý v tomto prípade spracoval návrh na prepadnutie veci. “Polícia vec realizovala v takzvanom superrýchlom konaní a vyšetrovanie ukončila návrhom na podanie obžaloby. Spisový materiál bol odovzdaný prokurátorovi na ďalšie konanie,” dodala Mésarová s tým, že o treste rozhoduje súd.