Regióny Bratislava Trnava Trenčín Nitra Žilina Banská Bystrica Prešov Košice Top

NECHUTNÉ VIDEO! Zamestnanec nemocnice ŤAHAL po zemi BEZBRANNÉHO muža: Vedľa neho ležala barla

Personál ťahá úbohého muža po zemi k dverám . ZDROJ: Fero Temeress/FB

SLOVENSKO – Zábery, ktoré sa podarilo natočiť  jednému z pacientov slovenskej nemocnice, doslova vyrážajú dych. Na videu je viditeľné, ako muž o paličke sedí na zemi a nevládze sa postaviť. V tom k nemu pristúpi zamestnanec nemocnice, ktorý ho nielen nezdvihne, ale chytí ho za jednu ruku a cez celú chodbu úbohého muža ťahá ku dverám. Na celé odporné divadlo sa prizeralo niekoľko ďalších pacientov.   

 

Situácia, ktorá mnohých Slovákov okamžite postavila zo stoličiek, sa odohrala v Univerzitnej nemocnici L. Pasteura v Košiciach. Pacient, ktorý tiež čakal na vyšetrenie, natočil veľmi znepokojivé zábery prístupu slovenského zdravotníckeho personálu ku chorému mužovi.

Celé sa to odohralo v priebehu niekoľkých minút. Na videu jasne vidieť, že muž, ktorý sa pohybuje o paličke, sedí na zemi a nie je schopný postaviť sa. Celý čas sa popri tom rukou snaží dotiahnuť na svoju barlu. V tom k nemu pristúpil zamestnanec nemocnice, ktorý ho namiesto toho, aby mu pomohol vstať, chytí za jednu ruku a ako handru ho ťahá cez celú chodbu po zemi smerom ku dverám. Na všetko prihliadalo niekoľko ďalších pacientov. Muž popri tom celý čas vydáva žalostné zvuky. Video len pre silné žalúdky.

 

„Takéto konanie voči človeku, ktorý z akýchkoľvek pohnútok vyhľadá zdravotnícke zariadenie a našu pomoc, je neprípustné. Ospravedlňujeme sa aj pacientom, ktorí boli svedkami tohto incidentu,“ uviedla pre TV Markíza hovorkyňa Univerzitnej nemocnice L. Pasteura Monika Krišková.

„Voči danej osobe bude vyvodená zodpovednosť v súlade s pracovno-právnymi predpismi,“ dodala na záver.