Regióny Košice Domáce

Na priechode ZRAZIL dievča a z miesta NEHODY UŠIEL!

Zdroj: KR PZ KE

KOŠICE – V posledných týždňoch sú dopravné nehody na cestách na dennej báze. Nehoda, ktorá sa stále v utorok (24. augusta) večer na Južnom nábreží v Košiciach, však zaskočila aj samotných policajtov. Na priechode pre chodcov došlo k vážnej zrážke chodca motorovým vozidlom. Následne vodič z miesta nehody ušiel. 

 

Podľa doterajších zistení vodič viedol vozidlo po ceste na Južnom nábreží v smere na Prešovskú cestu. Na úseku pred zastávkou autobusu MHD vošiel s vozidlom na priechod pre chodcov v čase, keď po vyznačenom priechode prechádzala 18-ročná Košičanka, v dôsledku čoho došlo k zrážke.  “Chodkyňa pri dopravnej nehode utrpela ťažké zranenia. Polícia vyhlásila pátranie po vodičovi i vozidle,” informovali policajti v deň nehody.

Miesto nehody. Zdroj: KR PZ KE

Na druhý deň bolo poškodené vozidlo zn. Škoda vypátrané vďaka všímavým občanom. Našli ho zaparkované na jednom z košických sídlisk.  Polícia vodiča stotožnila, vykonala obhliadku vozidla a zaistila stopy.

“Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach po vykonaní potrebných procesných úkonov a vyhodnotení zabezpečenej dôkaznej situácie z trestného činu ublíženia na zdraví a neposkytnutia pomoci obvinil 41-ročného muža z okresu Košice okolie,” uviedla košická krajská policajná hovorkyňa Jana Mésarová. Ako hovorí ďalej, zo strany obvineného vodiča došlo k porušeniu pravidiel cestnej premávky závažným spôsobom.

Nájdené vozidlo. Zdroj: KR PZ KE

Hrozí mu päť rokov za mrežami

„Podľa príslušných ustanovení zákona o cestnej premávke je účastník cestnej premávky povinný dodržiavať pravidlá cestnej premávky, poskytnúť podľa svojich schopností a možností zranenej osobe prvú pomoc a bezodkladne privolať záchrannú zdravotnú službu, urobiť potrebné opatrenia na záchranu osoby alebo majetku ohrozeného dopravnou nehodou, zotrvať na mieste dopravnej nehody až do príchodu policajta alebo sa na toto miesto bezodkladne vrátiť po poskytnutí alebo privolaní pomoci, alebo po o hlásení dopravnej nehody, zdržať sa konania, ktoré by bolo na ujmu vyšetrenia dopravnej nehody, najmä premiestnenia vozidiel. Vodič je povinný dať prednosť chodcovi, ktorý vstúpil na vozovku a prechádza cez priechod pre chodcov, pritom ho nesmie ohroziť,” pokračuje hovorkyňa.

Obvinenému 41-ročnému vodičovi, ktorý bol umiestnený do cely policajného zaistenia s podnetom na jeho vzatie do väzby.

Po dokázaní viny za tieto skutky hrozí trest odňatia slobody až na 5 rokov.