Regióny Košice

Na pohotovosti v Gelnici ordinovala opitá lekárka. Prípad rieši aj polícia

Ilustračná foto. Zdroj: pixabay.com

GELNICA – V podnapitom stave ordinovala lekárka na ambulantnej pohotovostnej službe (APS) v Gelnici. Polícia v tejto súvislosti začala trestné stíhanie pre trestný čin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Pre TASR to potvrdila hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Košiciach Lenka Ivanová.

 

Lekárku v pondelok (15. 3.) popoludní policajti na základe anonymného oznámenia vyzvali, aby sa podrobila dychovej skúške. V dychu jej namerali v prepočte 1,02 promile alkoholu. “Osoba bola zo zadržania so súhlasom službukonajúceho dozorujúceho prokurátora opatrením príslušníka PZ prepustená,” uviedla Ivanová.

O prípade vie aj Košický samosprávny kraj (KSK), ktorý má okrem iného na starosti i vykonávanie dozoru u poskytovateľov zdravotnej a lekárenskej starostlivosti. Ako pre TASR povedala hovorkyňa KSK Anna Terezková, podľa zistených informácií počas krátkej prítomnosti uvedenej lekárky nebol prítomný ani ošetrený žiaden pacient.

“APS v Gelnici zabezpečuje poskytovateľ, ktorý za ňu zodpovedá a do služieb APS organizuje lekárov podľa rozvrhu,” vysvetlila s tým, že po danej udalosti zo strany organizátora bolo poskytovanie zdravotnej starostlivosti na APS operatívne zabezpečené. Keďže k tomuto prípadu nedošlo v ambulancii lekárky, ale v rámci APS, prípadné sankcie bude podľa KSK vyvodzovať poskytovateľ, ktorý túto službu v Gelnici zastrešuje.