Regióny Košice

Moldava nad Bodvou chce multifunkčnú halu. Na výber majú viaceré ponuky

Ilustračná fotografia, Zdroj: TASR / Pavel Neubauer

MOLDAVA NAD BODVOU – Mesto Moldava nad Bodvou v súčasnosti vyhodnocuje predložené ponuky na výstavbu multifunkčnej haly, predpokladaná cena zákazky je 1,56 milióna eur bez DPH. Potvrdila to hovorkyňa mesta Jana Kovácsová.

 

Hala má byť hotová do 16 mesiacov od podpisu zmluvy s úspešným uchádzačom, ktorý vzíde z verejného obstarávania. „Stavba bude financovaná z viacerých zdrojov – jednak z dotácie Ministerstva financií SR vo výške 750 000 eur, z úverových prostriedkov mesta, ale v prípade potreby aj z vlastných zdrojov mesta. Stanicu tepla potrebnú na vykurovanie vrátane prípojky zrealizuje na vlastné náklady Tepelné hospodárstvo Moldava,“ spresnila.

Multifunkčná hala má vyrásť na nezastavaných mestských parcelách v časti mesta, ktorá je podľa územného plánu určená na športové vyžitie. V blízkosti sa nachádza futbalový štadión aj kúpalisko. „Výstavbou haly vznikne možnosť na viac než 600 štvorcových metroch vykonávať rôzne halové športy, hlavne basketbal a volejbal,“ spresnila radnica s tým, že bude disponovať 300 miestami na sedenie a objekt bude využiteľný aj na iné kultúrno-spoločenské podujatia s kapacitou 1000 divákov.

  „Primárne ju budú využívať obyvatelia a športovci mesta, ktorí sú v meste mimoriadne činní a dosahujú dlhodobo výborné výsledky v rozličných športových odvetviach. Halové športy majú u nás dlhodobú tradíciu, populárne sú najmä volejbalové kluby a tímy a množstvo mladých športovcov z Moldavy nad Bodvou dosahuje pozoruhodné výsledky na celoslovenskej, európskej aj svetovej úrovni,“ dodala Kovácsová.