Regióny Košice Michalovce

Michalovce sa pridávajú k združeniu Diaľnica na Zemplín. Dôvodom sú chýbajúce kvalitné cesty

Ilustračná fotografia, Zdroj: Glob.sk / Peter Korček

MICHALOVCE – Mesto Michalovce sa pridáva k iniciatíve, usilujúcej sa o diaľničné spojenie Košíc s regiónom Zemplína. O vstupe mesta do občianskeho združenia (OZ) Diaľnica na Zemplín rozhodli v pondelok (22.2.) mestskí poslanci.

 

“Je potrebné zamerať sa aj na najmenej rozvinuté regióny východného Slovenska, ktoré už niekoľko desaťročí trápi chýbajúca kvalitná dopravná obslužnosť a prepojenie na medzinárodné koridory,” uvádza sa v dôvodovej správe schváleného materiálu s tým, že aj keď je Zemplín “vstupnou bránou” do Európskej únie, na jeho území sa nenachádza ani kilometer diaľnic či rýchlostných ciest.

Medzi cieľmi OZ, združujúceho samosprávu, zamestnávateľov, odborníkov z dopravy či aktivistov, ktorí sa usilujú o rozvoj regiónu, je okrem iného i zvyšovanie využitia potenciálu územia Zemplína skvalitňovaním dopravnej infraštruktúry, oživenie hospodárskeho života a rozvoj investícií na území Zemplína či udržanie existujúcich pracovných miest, zabránenie odlivu vzdelanej pracovnej sily a mladých ľudí.