Regióny Košice

Mestská polícia v Košiciach zriadila nové vysunuté pracovisko na Hlavnej ulici

Zdroj : FB / Mestská polícia Košice

KOŠICE  – Mestská polícia mesta Košice (MsP) zriadila svoje vysunuté pracovisko v budove Historickej radnice na Hlavnej ulici. Pracovisko zriadili za účelom zvýšenia bezpečnosti obyvateľov a návštevníkov mesta Košice, a tiež za účelom priblíženia sa k obyvateľov a návštevníkom mesta. Na tlačovej konferencii o tom informoval primátor mesta Košice Jaroslav Polaček a náčelník MsP Slavomír Pavelčák.

„Už dlho sme hľadali vhodný priestor a dnes môžeme oznámiť, že mestská polícia bude mať svoje vysunuté pracovisko priamo tu na Hlavnej ulici, aby sme boli bližšie k občanom, bližšie ku všetkým tým, ktorí potrebujú pomoc. V týchto priestoroch bude sídliť aj pohotovostná jednotka, ktorá bude fungovať 24 hodín denne sedem dni v týždni a samotné pracovné hodiny pre verejnosť budú od 7:00 do 19:00,” uviedol Polaček.

Nové pracovisko bude tiež poskytovať informácie súvisiace s kompetenciami mesta Košice. Službukonajúci pracovník bude vedieť pomôcť návštevníkom zorientovať sa alebo nasmerovať občana tak, aby ten nemusel komplikovane zisťovať informácie. Zariadenie nového vysunutého pracoviska trvalo približne jeden mesiac a vynaložené náklady na kancelárske zariadenie predstavovali sumu takmer 7-tisíc eur.

Mestská polícia mesta Košice má celkovo 285 mestských policajtov, na novom vysunutom pracovisku bude sídliť 19 príslušníkov Pohotovostnej ochrannej jednotky.

Zdroj : FB / Mestská polícia Košice
Zdroj : FB / Mestská polícia Košice