Maturantom do pozornosti: Filozofická fakulta dnes otvára svoje brány

KOŠICE – Deň otvorených dverí  sa dnes koná na Filozofickej fakulte Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach. Prezenčný Deň otvorených dverí s programom organizujú po dvoch pandemických rokoch, počas ktorých sa maturanti a ďalší záujemcovia o univerzitné štúdium mohli oboznámiť s možnosťami štúdia len vo virtuálnej podobe. Informoval o tom Marián Gladiš z Filozofickej fakulty Univerzity Pavla Jozefa Šafárika.

 

Všetko sa začína o 9.00 h v priestoroch fakultného kampusu na Moyzesovej ulici. Ako uviedla dekanka Oľga Orosová, návštevníci sa ocitnú v historických aj moderne vybavených výučbových priestoroch, stretnú sa s učiteľmi a študentmi a získajú informácie a skúsenosti cenné pre proces rozhodovania, kam ďalej po skončení gymnázia alebo strednej školy.

Filozofická fakulta je najmladšou fakultou UPJŠ v Košiciach. Ponúka takmer 100 študijných programov bakalárskeho a magisterského stupňa štúdia a sedem programov doktorandského stupňa štúdia. Fakultu tvorí 11 katedier a centrum jazykovej prípravy. „Záujem o štúdium našich študijných programov je vysoký a potvrdzuje, že profesionálna dráha prekladateľov, tlmočníkov, psychológov, sociálnych pracovníkov, historikov, politológov, filozofov, učiteľov či budúcich odborníkov v mediálnej oblasti je pre mladých ľudí veľmi príťažlivá,“ dodala.

Viac o téme: fakulta, Filozofická fakulta, Košice, maturanti, škola, študenti, univerzita

Súvisiace články