Regióny Košice Trebišov

Materské a základné školy v Trebišove pokračujú v doterajšej prevádzke

Ilustračná foto. Zdroj: TASR / Roman Hanc

TREBIŠOV – Mesto Trebišov budúci týždeň pokračuje v doterajšom režime fungovania materských a základných škôl. Od pondelka (15. 3.) tak budú naďalej otvorené materské školy prednostne pre deti zamestnancov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce. Podobne to platí pre prvý stupeň základných škôl a školské kluby, tie sú navyše otvorené prednostne aj pre žiakov, ktorým podmienky neumožňujú prístup k dištančnému vzdelávaniu.

 

 “Ostatní žiaci pokračujú v dištančnom vzdelávaní. Na Základnej škole na Ulici Ivana Krasku sa z dôvodu zlého vývoja epidemiologickej situácie naďalej vyučuje dištančne,” uviedla pre TASR hovorkyňa mesta Martina Mištaničová. Bezplatné antigénové testovanie na ochorenie COVID-19 bude v Trebišove pokračovať počas víkendu (13. – 14. 3.) na súkromných a dvoch mestských mobilných odberových miestach. Za obdobie minulého týždňa od 1. do 7. marca v meste Trebišov zaznamenali 190 nových prípadov ochorenia COVID-19. Z toho RT-PCR testy odhalili 118 a antigénové testy 72 prípadov. Vyplýva to zo štatistík epidemiologickej situácie z regionálneho úradu verejného zdravotníctva (RÚVZ).

V okrese Trebišov s účinnosťou od 15. marca dochádza z dôvodu zlého epidemiologického vývoja k zásadnej zmene. Celý okres je na základe posudzovaných zdravotníckych kritérií súvisiacich s ochorením COVID-19 hodnotený ako okres so 4. stupňom varovania, čiže s čiernou farbou na COVID automate. Za prvých deväť kalendárnych týždňov roku 2021 evidoval RÚVZ v Trebišove u obyvateľstva s trvalým pobytom v okrese spolu 7862 pozitívnych výsledkov testov na ochorenie COVID-19. Od marca minulého roka v Trebišovskom okrese podľa údajov zomrelo najmenej 108 ľudí s týmto ochorením.